Ah Alan Onmaz

ah_alan_onmaz_h286.jpg

Nurten ve Uğur Tatlıcı’yı dize getirmek ve kendi şartları ile masaya oturtmak amacıyla çok sayıda asılsız suç duyurusunda bulunan MEHMET TATLICI bu sefer baltayı taşa vurdu.

 

Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı taciz ederek, onları yıldırmak suretiyle miras paylaşımında istediği noktaya getirerek babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın mirasından aslan payı koparmayı hedefleyen ilk eşi Bedriye Tatlıcı’dan olma oğlu Mehmet Tatlıcı, tamamı takipsizlik ile neticelenen doğrudan ve dolaylı 11 asılsız suç duyurusunda bulunmuştu.

Mehmet Tatlıcı hakkında 16 yıl hapis istemi ile dava açıldı
Bu takipsizlik kararları kesinleştikten sonra Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın avukatları harekete geçerek Mehmet Tatlıcı aleyhinde iftiradan suç duyurusunda bulundular.
Başvuruyu inceleyen savcılık, Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın iftira şikayetlerini haklı bularak Mehmet Tatlıcı hakkında, 4 ayrı fiil nedeniyle ve 4 kez uygulanması talebiyle 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemi ile iddianame düzenledi.
Savcılık iddianamesinde, Mehmet Tatlıcı’nın Takipsizlik ile sonuçlanan asılsız suç duyurularının iftira niteliğinde olduğu iddiasıyla toplam 4 yıldan 16 yıla kadar hapis istemi ile Mehmet Tatlıcı aleyhinde ceza davası açtı.
Babası vefat etmeden 3 hafta önce avukatlarına vekalet vermişti
Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Uğur Tatlıcı: “Bu meselenin bu raddeye gelmesi gerçekten çok üzüntü verici. Mehmet, annem ve beni bu miras meselesinde dize getirmek için her türlü yasadışı yolu deniyor. Hatırlanacağı üzere, babam vefat etmeden 3 hafta önce avukatlarına miras davalarının takibiyle ilgili vekaletname vermişti. Bu nasıl bir para hırsı ve acele, anlamakta güçlük çekiyoruz. Ancak ne var ki, hakimler de savcılar da artık gerçekleri görmeye başladılar. Mehmet’in doğrudan yaptığı ve dolaylı olarak yaptırdığı 11 asılsız suç duyurusundan da takipsizlik kararı verilmiş durumdadır. Bunların tamamı iftira niteliğindeki suçlamalardı. Bu konuda avukatlarımız harekete geçip Mehmet Tatlıcı aleyhinde iftiradan suç duyurusunda bulundular. Savcılık bu konudaki haklılığımızı gördü ve iddianame düzenleyerek 4 yıldan 16 yıla kadar hapis istemi ile Mehmet Tatlıcı aleyhine ceza davası açtı.” dedi.
Diğer mirasçılar sulh olmak istemediler
Bu davanın en başından beri sulh ile çözümlenmesini istediğini belirten Uğur Tatlıcı: “Biz bu meseleyi uzlaşarak halletmek istedik ancak diğer mirasçılar babamızın son arzularına saygı göstermemekte direnince sulh bir türlü gerçekleşemedi. Benim ve annemin tek isteği, babamın vasiyetnamesindeki son arzularının yerine gelmesidir. Bunun dışında hiçbir şeyde gözümüz yok. Mehmet başta olmak üzere diğer mirasçılar bizi kamuoyu nezdinde karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Hakkımızda hırsızlık, adam yaralama, tarihi eser kaçakçılığı gibi asılsız ithamlarda bulunmaktan bugüne dek en ufak bir çekinceleri olmadı.” dedi.
Mirasın büyük bölümüyle hayır işleri yapacağız
Davalar sonuçlanınca annesi ve kendi hissesine düşecek olan miras payı ile hayır işleri yapacaklarını belirten Uğur Tatlıcı: “Babam hayır yapmayı çok severdi. Kimsenin bilmesini istemediği için asla reklam etmezdi. Ben ve annem bu bayrağı ondan devralmaya hazırız. Mirastan payımıza düşecek ne varsa çok büyük bir kısmı ile hayır işleri yapacağız. En büyük hayalimiz, Mehmet Salih Tatlıcı Üniversitesini hayata geçirmektir.” dedi.
Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top