Al dağlardan kengeri, ver devenin ağzına…

mehmet_tatlicinin_kasitli_mukerrer_sikayetinden_takipsizlik_karari_cikti_h236.jpg

Rahmetli babası Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesine rağmen mirasından daha fazla pay koparmak için her yolu denemeye devam eden Mehmet Tatlıcı, bu sefer de Amerika’da açtığı bir davada gerçek dışı bir adres vererek dava ettikleri Uğur Tatlıcı’nın boşandığı eşi gıyabında karar aldırmayı başardı.

Babası vefat etmeden haftalar önce avukatlarına miras davalarının takibi için vekalet vermesiyle kamuoyunun dikkatini çeken Mehmet Tatlıcı, “dahiyane” taktikleri ile rekorlar kitabına adını yazdırma yolunda büyük bir kararlılık ile ilerliyor.
Merhum Salih Tatlıcı’nın akraba evliliği yaptığı ilk eşinden olma en küçük oğlu Mehmet Tatlıcı, Amerika’nın Florida eyaletinde Uğur Tatlıcı’nın boşandığı eşi aleyhine açtığı davada, yanlış adres vermek suretiyle mahkemeyi yanıltarak Uğur Tatlıcı’nın eski eşi gıyabında karar aldırmayı başardı.

Tebligat adresini yanlış vererek mahkemeyi yanılttı
Uğur Tatlıcı’nın satın aldığı ve Florida’da eski eşi ile beraber sahip olduğu ev hakkında, Uğur Tatlıcı’nın boşandığı eşi aleyhine 2011 yılında açtığı ve yine bir takım asılsız iddiaları dile getirdiği  “hileli devir” konulu davada Mehmet Tatlıcı, Uğur Tatlıcı’nın eski eşinin tebligat adresini yanlış bildirerek mahkemeyi yanılttı. Yanlış adrese tebligat yapan Florida mahkemesi, verilen adreste doğal olarak Uğur Tatlıcı’nın eski eşine ulaşamadı. Bu durum üzerine mahkeme aynı adrese ikinci bir tebligat çıkarttı ve davalıya yine ulaşamadı. Bunun üzerine davacının davadaki iddialarının davalı tarafından kabul edildiğini varsayan mahkeme, Uğur Tatlıcı’nın eski eşinin hisselerinin Mehmet S. Tatlıcı’ya devredilmesine karar verdi.

Mükerrer talep ile kararı başka bir mahkemeden aldırdı
“Hileli Devir” iddiasını daha önce açtığı davalardan birinde dile getiren Mehmet Tatlıcı, bu talebi sonuçsuz kalınca çareyi (!)  başka bir Florida mahkemesinde mükerrer dava açmakta buldu. Bu davada, Uğur Tatlıcı’nın eşinden boşandığını bilmesine rağmen, davalı adresi olarak – ne tesadüftür ki – aynı zamanda kendisinin de oturduğu Beykoz Konakları sitesini verdi.

Verilen adreste ne sokak ne de ev numarası olmaması dikkat çekti
Beykoz Konaklarında rahmetli Salih Tatlıcı’ya ait C74 nolu villada diğer mirasçıların izni olmadan oturan Mehmet Tatlıcı, Uğur Tatlıcı’nın eski eşi aleyhine açtığı davada, davalının adresini “Beykoz Konakları, Saip Molla Çiftliği, Polonezköy yolu, Istanbul” şeklinde belirtti. Adreste ne bir sokak ismi ne de bir ev numarası olmaması dikkat çekti. Davalının Beykoz Konakları ile uzaktan-yakından alakası olmaması nedeni ile tebligat davalıya bir türlü ulaşamadı. Davalıya ulaşılamayınca mahkeme gıyapta devam etti ve davalı aleyhine karar verildi.

Bu kararı emsal oluşturması amacı ile aldırdı
Daha önce de “Sahte Tercüme” ile mahkemeyi yanıltmaya çalışan (Bkz. “Mehmet Tatlıcı okuma yazma bilmeyen yaşlı annesine nasıl parmak bastırdı?”) fakat Uğur Tatlıcı’nın avukatlarının durumu fark etmesi üzerine amacına ulaşamayan Mehmet Tatlıcı, Florida’daki mahkemeyi yanıltma konusundaki yarım kalmış planını tamamladı ve bu sefer amacına ulaştı. Bu kararın diğer davalarına emsal teşkil edecek olması nedeni ile bu yola başvurduğu tahmin edilen Mehmet Tatlıcı, şu ya da bu şekilde hedefine ulaştı ve uzun zamandır hayalini kurduğu kararı aldırmayı başardı.

Nasreddin hocanın yapamadığını Mehmet Tatlıcı yaptı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uğur Tatlıcı, “Nasreddin hocanın yapamadığını Mehmet Tatlıcı yaptı. Göle yine mayayı tutturdu. Bu kendisine isabet eden ikinci piyangodur (Bkz. “Tatlıcı’ların Vasiyetnameyi Tenfiz davasında tuhaf karar”). Bıkmadan usanmadan şansını denemeye devam ediyor. Bildiğim kadarıyla başka bir iş ile de iştigal etmiyor. Diğer bir deyişle, bu miras davasının tam zamanlı işi gücü haline gelmiş olduğunu düşünüyorum. Yaratıcılıkta sınır da tanımıyor. Babamın ilk eşinden olan çocukları, babam hayatta olduğu süre zarfında içlerinde tutmak zorunda kaldıkları kin ve nefreti babam vefat ettikten hemen sonra dışa vurmaya başladılar. Biz her zamanki gibi kamuoyuna ve mahkemelere sabırla gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Mehmet Tatlıcı, rahmetli babamı sağken de fevkalade üzmüştü. Şimdi ise yaptıkları ile kemiklerini iyice sızlatıyor.” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top