Amacı Bizi Manen Yaralamak

amaci_bizi_manen_yaralamak_h284.jpg

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın 2009 yılındaki vefatından sonra Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı dize getirmek amacıyla kamuoyu nezdinde başlatılan ısmarlama haber kampanyasına bir yenisi daha eklendi.

12 Şubat 2013 günü 6 ayrı gazetede eş zamanlı olarak bir takım haberler yayınlandı. Sabah, Habertürk, Vatan, Bugün, Takvim ve Sözcü gazetelerinde eş zamanlı olarak yayınlatılan haberlerde, Tereke Mahkemesi ile Topkapı Müzesi arasındaki anlaşmazlık dile getirildi. 

Konu “elden” takip ediliyor
Bu haberlerin, annesi ve kendisini taciz etme planının bir parçası olduğuna inandığını belirten Uğur Tatlıcı: “Bu haberlerin 6 ayrı gazetede eş zamanlı olarak çıkmasının bir tesadüf olma ihtimali bana göre milyonda bir bile değil. Daha önce de söylemiştim, bu ısmarlama haberlerin tek bir amacı var, o da hakim ve savcıları etkilemek, onlar üzerinde kamuoyu baskısı oluşturmak, diğer mirasçıların bir sonraki hamleleri için bir tür altyapı hazırlamak ve aynı zamanda bizi manen yaralamak. Kamuoyunun bütün bu olan bitenleri daha iyi anlaması için, zaten hepsi mahkeme dosyasında bulunan bazı gerçekleri özetlemek isterim. Mehmet tüm tabloların müzeye taşınmasını istiyor. Hatta daha önce bir kısmı Topkapı Müzesine taşınmıştı. Ancak Topkapı Müzesi “alın bunları buradan, yerimiz yok” diyor. Mahkeme ise “yetkim yok” diyor. Bunun üzerine mahkeme özel müzelere müzekkere yazıyor ve eserler için yeri olup olmadığını soruyor. Bu konuyu o kadar çok önemsiyorlar ki müzekkereleri tereke dosyasından alıp özel müzeler nezdinde “elden takip” ediyorlar.”dedi
Amacı duvarlarımızdaki tabloları indirtmek
Bu tabloları Mehmet Tatlıcı’nın müzeye kaldırmak istemesinin arkasında yine taciz hesapları yattığını dile getiren Uğur Tatlıcı: “Mehmet neden bu tabloları müzeye kaldırmak istiyor acaba? Daha güvenli olacağı için mi? Tabi ki hayır. Mehmet’in tek amacı, rahmetli babam ve annemin yaşadıkları evlerdeki duvarlarda halen asılı olan ve vefatından bu yana yeri dahi değişmemiş olan bu tabloları duvardan indirterek annem ve bana manevi açıdan bir darbe vurmak. Mehmet’in peşinde olduğu mirasın yanında bu tablolar maddi açıdan devede kulak bile değil. Üstelik bu tabloların çoğu rahmetli babam tarafından annem ve benim adıma alınmış. Bu tabloların bizim için çok büyük bir manevi değeri var ve Mehmet bunu çok iyi biliyor.” dedi.
Tablolar halen rahmetli babamın astığı yerlerde duruyor
Rahmetli babasının tablo ve antikalara özel bir merakı bulunduğunu belirten Uğur Tatlıcı:“Rahmetli babam tablo ve antika koleksiyoneriydi. Bunları satın almayı çok severdi. Sonra karşılarına geçip saatlerce onları seyretmekten büyük zevk alırdı. O hangi tabloyu ve antikayı nasıl ve nereye uygun bulup astıysa veya yerleştirdiyse, onlar evlerimizde halen aynı yerlerinde duruyorlar. Duvarda asılı olmayanlar ise mahkeme denetimindeki koşullarda evlerimizdeki depolarımızda saklanıyor. Benim ve annemin antika eser ve tablolara zaten hiçbir özel merakımız bulunmuyor. Onlardan bir maddi beklentimiz de yok. Biz sadece onları rahmetli babamdan kalan en büyük manevi emanet olarak görüyoruz. Eğer babamın kendi elleriyle astığı bu tablolar duvarlarımızdan alınacak olursa, bu bizi fevkalade üzecektir. Umarım bu üzüntüyü yaşamayız.” dedi.
Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top