Babasının Villasını Haksız Olarak İşgal Ettiği Anlaşıldı

mehmet_tatlici_576m2lik_villasindan_tahliye_edildi_h321.jpg

Mehmet Tatlıcı’nın aleyhine verilen bir başka mahkeme kararı daha ortaya çıktı. Tatlıcı Gerçekleri okurları Mehmet Tatlıcı’nın rahmetli babasına, onun saygıdeğer anısına ve geride bıraktıklarına karşı bütün yaptıklarını ve bunlara karşı adaletin nasıl tecelli ettiğini tüm sonuçlarıyla birlikte ilgili haberlerde yakinen takip etmekteydi. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Hakkında savcılık makamına suç duyusunda bulunduğu rahmetli babasından kalan gayrimenkullerden, hakkı olmadığı halde kira geliri elde etmeye ve uzun yıllar Beykoz Konaklarındaki 576m2’lik bu evlerden birisi olan C74 villasında keyfini sürmeye devam eden Mehmet Tatlıcı hakkında, rahmetli babasından kalan villadan tahliye edilmesi yönünde bir karar çıktı.

Mehmet Tatlıcı neler yapmıştı?
Mehmet Tatlıcı, babası Salih Tatlıcı’nın henüz cenaze namazı kılınmadan ve naaşı defnedilmeden miras işlemleri için harekete geçmekte gecikmeyecek kadar sabırsızlanmış, ölüm tarihi ile ilgili kısmı daha sonra elle doldurulacak şekilde boş bırakılan bir dilekçeyi ölüm tarihini elle yazarak rahmetli babası vefat ettikten 11 saat sonra, sabaha karşı saat 04:29’da bankalara fakslamıştı (Bkz. “Vefat Günü Sabaha Karşı 04:29’da Bankaya Gönderilen Faks” haberi)

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesinde emrettiği miras paylaşımından memnun kalmayıp tereke (miras) tespit ve vasiyetnamenin iptali davası açmıştı.

Bunun dışında rahmetli babasından kalan tablo ve antika eşyalarla ilgili olarak vefat etmiş kendi öz babasını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaçakçılık Bürosu’na şikayet etmişti. (Bkz. “Oğul: Müşteki – Merhum Baba: Şüpheli” haberi)

Babasının ikinci eşi olan Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen kardeşi Uğur Tatlıcı hakkında şimdiye kadar hepsi takipsizlik veya ret kararlarıyla sonuçlanan tam 11 asılsız suç duyurusunda bulunmuş ve bu yüzden de hakkında iftiradan 16 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı. (Bkz. “11 Suç Duyurusu, 11 Takipsizlik” haberi)

Mehmet Tatlıcı rahmetli babasının yapımına büyük emek verdiği İstanbul Zincirlikuyu’daki Tat Towers adı verilen iş merkezi için de her fırsatta ruhsatsız ve depreme dayanıksız gibi beyanlarda bulunurken, bir yandan da bu binaları (aslında üzerinde böyle bir hakkı ve yetkisi bulunmadığı halde) pazarlamaya ve satmaya çalışmaktaydı. (Bkz. “Mehmet Tatlıcı Oyununu Nasıl Oynuyor?” haberi)

Sahip olduğu her şeyi babasına borçlu
Mehmet Tatlıcı’nın bugün sahip olduğu her şey ona rahmetli babasından kalmıştır.

Bu hayırlı evlat, her şeyini borçlu olduğu rahmetli babasının vasiyetnamesine karşı dava açarken, babasından kalan gayrimenkullerden de usule ve yasaya aykırı olarak kira geliri elde etmeye çalışmış ve bu amaçla kiracılara ihbarname göndermişti (Bkz. “Baba Parası… Baba Sevgisi…” haberi)

Mahkeme, Mehmet Tatlıcı’yı oturduğu villadan neden tahliye etti?
Mehmet Tatlıcı, rahmetli babasının vasiyetinde emrettiği miras paylaşımından memnun kalmayıp tereke (miras) tespiti ve bu vasiyetnamenin iptali için dava açmıştı. Bu yüzden, Mehmet Tatlıcı’nın babası vefat ettikten sonra da oturmaya devam ettiği villa dahil birçok taşınmazın yönetimini ve buralardan elde edilecek gelirlerin kontrolü tereke mahkemesinin tasarrufundaydı.

Aslında terekenin denetimi ve yönetiminde olan bu villada Mehmet Tatlıcı’nın oturması ve buradan herhangi bir tasarrufta bulunması yasaya aykırıydı. Ama bu hayırlı evlat bir yandan merhum babasına ve onun geride bıraktıklarına karşı etmediğini bırakmazken, gariptir ki bir yandan da rahmetlinin bıraktıklarının keyfini sürmekteydi.

Sonuçta, İstanbul Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi 3 Ekim 2013 tarihinde verdiği kararla, Mehmet Tatlıcı’nın senelerdir haksız yere işgal ettiği Beykoz Konakları’ndaki villaya müdahalesinin önlenmesine ve kendisinin devlet hazinesine 186.000 lira harç ödemesine karar vermiştir.

İlgili mahkeme kararını ilişikte okurlarımızın bilgisine sunuyoruz.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top