Bakanlığa “Tat Towers’ı İnceleyin” Dilekçesi

tat_towers_riskli_yapiysa_hemen_yikilsin_h375.jpg

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı tarafından inşa edilen Tat Towers’ın deprem riski taşıyıp taşımadığının incelenmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat edildi.

Yapımının bitmesinden 6 yıl gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen, atıl durumda tutulmaya devam edilen İstanbul Zincirlikuyu’daki Tat Towers iş kulelerinin, deprem riskine yönelik inceleme yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yapılan müracaatla, Bakanlıktan bu konudaki iddiaların doğru olup olmadığının tespiti talebinde bulunuldu.

Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatı ve Miras Davası Süreci
Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evlilikten olan çocukları rahmetlinin vasiyetnamesine karşı davalar açarak mirastan daha fazla pay talebinde bulunmuşlar ve Tat Towers’ın yönetimi de bu yüzden Tereke Mahkemesi ve tereke yöneticilerine devredilmişti.

Ahmet ve Mehmet Tatlıcı’nın İddiaları
Miras davasıyla ilgili devam eden hukuki süreç içerisinde de Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden olan çocukları Ahmet ve Mehmet Tatlıcı mahkemeye sundukları dilekçelerde “Tat Towers” isimli yapının zemin etüdü yapılmadığı için depreme dayanıklı olup olmadığının bilinmediğini ve bu nedenle yapının ileride olası büyük bir depremde yıkılarak binlerce kişinin ölümüne yol açması gibi bir olasılığın var olduğunu beyan etmişlerdi.

Tereke Yöneticileri Ne Yaptı?
Mehmet ve Ahmet Tatlıcı’nın bu beyanlarına karşılık tereke yöneticileri bugüne kadar bu hususları araştırmamış ve kendilerine verilen yönetim icaplarını yerine getirmemişlerdi.

Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın Bakanlığa Müracaatı
Bütün bu gelişmelerden sonra rahmetli Mehmet Tatlıcı’nın vefat ettiği 2009 yılına kadar 43 yıllık hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten doğan oğulları Uğur Tatlıcı avukatları aracılığıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat ederek, Tat Towers binalarıyla ilgili gerçeklerin ortaya çıkarılması talebinde bulundular.

Uğur Tatlıcı’nın Gazete İlanı
Ayrıca rahmetli Mehmet Tatlıcı’nın oğlu Uğur Tatlıcı, 22 Eylül 2013 tarihli Sabah Gazetesi’ne verdiği ilanla, Tat Towers’ın depreme dayanıklı olup olmadığının incelenmesi ve bu iddiaların doğruluğu bilimsel açıdan ispatlanırsa gereğinin derhal yapılması için ilgili kamu makamlarını göreve davet etmişti.

Kamuoyu şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu konuda atacağı adımları bekliyor.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top