Baltayı Taşa Vurmaya Devam!

baltayi_tasa_vurmaya_devam_h304.jpg

Mehmet Tatlıcı’nın, babası rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından sonra onun geride bıraktıklarına karşı inatla sürdürdüğü ihbar, şikayet ve ihbar takıntıları bir bir karşılığını bulmaya devam ediyor.

 

Mehmet Tatlıcı, babası vefat etmeden 3 hafta önce miras davalarının takibi için avukatlarına vekalet vermiş, babasının vefatından 11 saat sonra bankalara gönderdiği -ölüm tarihi kısmı elle doldurulmuş- yazı ile babasının hesaplarının hesap bakiyesini talep etmiş, babasının cenazesi bile kalkmadan mirasçılık belgesi almak için mahkemeye koşmuştu. Bunlarla ilgili haberleri tüm belgeleri ile beraber Tatlıcı Gerçekleri web sitemizde okurlarımızla paylaşmıştık.

Mehmet Tatlıcı’nın daha önce doğrudan ve dolaylı yoldan yaptığı/yaptırdığı asılsız ihbar ve suç duyurularının tamamı (şimdilik tam 11 tane), ülkemizin savcıları ve mahkemeleri tarafından takipsizlikle sonuçlandırılmıştı.

Mehmet Tatlıcı, Antalya Belek’teki Tatbeach Golf Otel’de yer alan, rahmetli babasının ülkemiz turizmine hizmet amacıyla kendi elleriyle kurduğu ‘Edirne Odası’nı tarihi eser olduğu iddiasıyla Antalya Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Müzesi Müdürlüğü’ne ihbar etmişti. Bu ihbar üzerine de otelde kalan turistlerin yıllardır ziyaretine açık olarak sergilenen bu odadaki eşyaların yerlerinden sökülerek ilgili müzeye kaldırılmasını ummuştu.

Babasının 43 yıllık eşini kaçakçılıkla itham etti
Mehmet Tatlıcı daha önce de rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefat ettiği tarihe kadarki 43 yıllık hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve oğulları Uğur Tatlıcı’yı tarihi eser kaçakçılığı yapmakla itham etmişti.

Bununla da kalmayıp, devreye gerçeklerden uzak bir şekilde yayın yapmakta ısrar eden bir kısım “gazete” ve “gazeteciler” sokularak, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın turizmin hizmetine sunduğu bu oda sanki herkesten, tüm yetkililerden kaçırılmaya, saklanmaya çalışılan tarihi eserlerle dolu özel olarak yapılmış bir mekân gibi gösterilmeye de çalışılmıştı.
Ortada kimseden saklanan bir tarihi eser yoktu, sadece bir antikacıdan alınmış eşyaların turistik amaçlı sergilenmesi vardı.

Bahsi geçen oda 16 yıl önce Mecidiyeköy Kuştepe’deki bir antikacıdan alınmıştıOysa bu odada yer alan eşyalar daha önceki haberlerimizde de okurlarımızla paylaştığımız gibi, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı tarafından 1997 yılında İstanbul Kuştepe’deki bir antikacıdan eşi Nurten Tatlıcı adına satın alınmıştır. Bu eşyaların, tarihi eser olmadıkları için yurt içinde alımı ve satımı serbesttir. Yılmaz Antik isimli antikacı dükkânından alınan bu eşyalar, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı henüz hayattayken Otel’e getirilmiş, Otel müşterilerinin geçmişte insanların nasıl mekânlarda yaşadığını görebilmesi için düzenlenen bu odada sergilenmeye başlanmıştır. Yıllardır aynı yerde, otelde kalan müşterilerin ziyaretine açıktır ve kimseden saklanan bir şey de yoktur. Ayrıca, tarihi değeri olmayan bu eşyalar yine de, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Müzesi Müdürlüğü’nce rahmetlinin eşi Nurten Tatlıcı adına tescil edilmiş durumdadır.

Medya üzerinden çamur atmaya devam…
Bütün bunlarla, medya etkisinden de yararlanılarak, kamuoyu nezdinde rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ve oğulları Uğur Tatlıcı itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. Asılsız ihbarlar üzerine başlatılan soruşturmayla ülkemizin değerli müzelerinden Antalya Müzesi yetkilileri yanında, savcılarımız, mahkemelerimiz, hakimlerimiz bütün bunlarla gereksiz yere meşgul edilmiştir.

Adalet Devrede: Antalya 1. İdare Mahkemesi Yürütmeyi Durdurdu
Ama burada da kullanmaya çalışılan bu “balta” bir kez daha “taşa vurulmuştur”. Bütün bu haksızlıklara karşı Nurten Tatlıcı’nın Antalya 1. İdare Mahkemesi’ne yaptığı yürütmeyi durdurma başvurusu üzerine ilgili mahkeme, 30.04.2013 tarihli kararıyla söz konusu odadaki eşyaların müzeye kaldırılmasına yönelik girişimlerin durdurulmasına karar vermiştir.(Bkz Çamur At İzi Kalsın haberi)

Her şey zamanla anlaşılacak, gerçekler ortaya çıkacaktır. Ülkemizin değerli hakimleri, savcıları, bilirkişileri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da verecekleri adil kararlarla bu gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacak ve adalet er geç yerini bulacaktır.

Biz de tüm bu gerçekleri okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top