Bedensel Engellilere Burs Müjdesi

bedensel_engellilere_burs_mujdesi_h291.jpg

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği BEDD üyelerinden ilköğretime devam etmek isteyen fakat maddi imkansızlık nedeniyle sorun yaşayan çocuklar, bu beklentilerine Uğur ve Nurten Tatlıcı tarafından rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı adına verilen burs desteği ile cevap buldular.

 

350’ye yakın ödül alan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD), bu sene “Gelin Hayatı Birlikte Paylaşalım” sloganı ile 20. yılını kutladı. Danışmanlar Kurulu Başkanı Ediz Hun, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu ve birçok sanatçının katılımıyla gerçekleşen gecede Dernek vakıflaşma kararını açıkladı.

Kuruluşundan bu yana 25.000 engelliye yardım elini uzattı
Kısıtlı imkânlarla 20 yıl önce kurulan BEDD’in 1994 yılından bu yana 25 bin engelliye yardım elini uzattığı belirtiliyor. Kuruluşunun 20. yılını geçtiğimiz günlerde bir törenle kutlayan BEDD, bu anlamlı gecede yeni uygulamaya başlanan engelli aileleri ile ilgili Koruyucu Aile Modelini açıkladı.
Maddi imkansızlık nedeniyle ilköğretim çağında sıkıntı çeken çocuklara Uğur ve Nurten Tatlıcı bu vesile ile yardım elini uzattı. Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı adına verilen burs sayesinde, aile içinde bir yakınlarının engelli olmasından dolayı okumak için durumları olmayan ilköğretim çağındaki çocukların yüzleri böylece gülmüş oldu.
Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top