Bedensel Engellilerle İftar Yemeği

bedensel_engellilerle_iftar_yemegi_h311.jpg

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’nin Ramazan ayının ilk akşamı düzenlediği iftar yemeğinde, UNT Holding engellilerle dayanışmasını geliştirdi.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) danışmanlar kurulu başkanı sanatçı Ediz Hun ve aralarında UNT Holding’in de bulunduğu bağışçıların katılımıyla gerçekleştirilen bu güzel etkinlikle, 400 engelli üye ve ailesi, engelli dünyası ile dayanışma kararlılığını ve engellinin önündeki engellerin kaldırıldığı daha güzel bir dünya umudunu bir kez daha paylaştı.

Dostluğun ve Dayanışmanın pekiştirildiği Mübarek Ramazan ayı
Bu anlamlı etkinlikle ilgili açıklamada bulunan UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı, “Ülkemizde sayıları 9 milyonu aşan bedensel engelli vatandaşımızın önündeki engellerin kaldırılarak, sosyal hayatın her alanını hep birlikte paylaşabileceğimiz bir dünya kurma hedefini gerçekleştirmek adına, annem ve ben bize büyük heyecan veren bu tür etkinliklere her zaman sıcak bakıyoruz. Dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın pekiştirildiği mübarek Ramazan ayının bu ilk iftar yemeğinde, faaliyetlerine okul çağındaki engelli çocuklarımıza burs sağlayarak katkıda bulunduğumuz BEDD’in değerli yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelmekten ve bu etkinlikte de engelli üye ve ailelerinin ağırlanmasına katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduk” dedi.

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın Vasiyeti
Uğur Tatlıcı sözlerini, “Rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı, bizlere insanın ihtiyaçlarına kulak vermeyi, insana ve doğaya saygı göstermeyi vasiyet etti. İnsanların ihtiyaçlarına duyarlılık göstermeyi, onlara destek ve yardımcı olmayı hayattayken kendisi de büyük bir hassasiyetle yerine getirirdi. Biz de bu amaçla özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza destek veren, doğa ve çevre korumasına hassasiyet gösteren faaliyetlere ve kuruluşlara, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yardımcı olmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladı.

BEDD’in iftar yemeği etkinliğine bağışlarıyla destek veren Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın oğlu Uğur Tatlıcı ve eşi Nurten Tatlıcı, daha önce Tatlıcı Gerçekleri’nde okurlarımızla paylaştığımız “Bedensel Engellilere Burs Müjdesi” haberinde de açıklandığı gibi, engelli çocukların eğitim hayatlarına devam etmelerini kolaylaştırmak için BEDD’e bağışta bulunmuşlardı.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top