Bedriye Kamer Tatlıcı -Tat Towers Artık Kiralansın- dedi

bedriye_kamer_tatlici_tat_towers_artik_kiralansin_dedi_h256.jpg

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın torunu Bedriye Kamer Tatlıcı, İstanbul 21. Sulh Hukuk mahkemesine 9 Ekim 2012 tarihinde bir dilekçe verdi.

Dilekçesinde eğitim masraflarının karşılanmasını ve kendisine bir ev tahsis edilmesini talep eden Bedriye Kamer Tatlıcı, başta Tat Towers olmak üzere Mehmet Salih Tatlıcı Terekesi yönetimindeki tüm gayrimenkullerin bir an önce kiralanmasını istedi.

“İnsanların bana acıyarak bakmasından rahatsız oluyorum”
Doğuş üniversitesinin İç Mimarlık bölümüne kayıt yaptıran Bedriye Kamer Tatlıcı, bölümün yüksek masraf gerektiren bir bölüm olduğunu belirtti. Terekeden aylık olarak aldığı 5000 TL’nin ev kirasına, geçimine, babasından kalan borçlara ve aynı zamanda üniversiteye yetmediğini ifade eden Bedriye Kamer Tatlıcı, çevresindeki insanların kendisine acıyarak bakmasından rahatsız olduğunu belirtti.

“Tat Towers kiraya verilsin”
Mahkemeye sunduğu dilekçede dedesi rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesine değinen Bedriye Kamer Tatlıcı, vasiyetnamede bulunan ıskat hükmüne rağmen, babasının altsoyu olarak kendi haklarının korunması gerektiğini söyledi. Terekedeki haklarının korunması gerektiğini ifade eden Bedriye Kamer Tatlıcı, “Terekeye konu olan gayrimenkullerimizin kiraya verilmesini; özellikle de TAT Towers’ın kiraya verilmesi için gereğinin yapılmasını yüce mahkemenizden arz ederim” dedi.

“Bugüne kadar mahkeme gerekli adımları atmadı”
Konuyla ilgili görüşüne başvurulan Uğur Tatlıcı, Bedriye Kamer Tatlıcı’nın Tat Towers’ın kiralanması ile ilgili talebinin gayet haklı ve yerinde olduğunu belirtti. Bugüne dek mahkemenin Tat Towers’ın kiralanması için gerekli adımları atmadığını bildiren Uğur Tatlıcı, “Biz bu konuyu yıllardır hem mahkemelere hem de diğer mirasçılara anlatmaya çalışıyoruz. Fakat ne yazık ki neredeyse 4 yıl oldu ve herhangi bir sonuca ulaşabilmiş değiliz. Forbes dergisine göre Türkiye’nin 27. zengininin terekesi, bugün vergi borçlarını dahi ödeyemez durumdadır. Tat Towers bugün Istanbul’un simgesi haline gelmiş, kiralanmaya hazır bir eserdir. Kiralanmadığı her ay, en kötü ihtimalle tereke yaklaşık 2-2,5 milyon dolarlık bir gelirden mahrum kalmaktadır. Bu, yılda 25-30 milyon dolar anlamına gelir. 15 yılda asgari 500.000.000 dolardan bahsediyoruz. İşin maddi yönü bir yana, rahmetli babam bu eser için çok emek verdi ve onu hayallerinde yaşattı. Ancak ne yazık ki açılışını ve kiraya verildiğini görmeye ömrü vefa etmedi. Bu kadar varlıklı bir tereke içinde babam kabrinde halen borçlu yatıyor. Tat Towers’ın içi ve teknik ekipmanları paslanmaya ve çürümeye mahkum edilmiş durumdadır. Kullanılmayan bir binanın zaman içerisinde büyük zarar göreceği aşikardır. Tat Towers milli bir servettir ve kişisel menfaatler uğruna çürümeye terk edilmiştir.” dedi

“Tat Towers internette alay konusu haline geldi”
Diğer mirasçıların kötüniyetle hareket ettiklerini söyleyen Uğur Tatlıcı, “Mehmet Tatlıcı ve Ahmet Tatlıcı, tenkis hesaplarında kendilerine daha fazla pay düşmesi için Tat Towers’ın değerinin yükselmemesi, dolayısı ile kiralanmaması gerektiğini düşünüyor. Kötü niyyetle ve terekeye zarar verme pahasına her türlü çabayı gösteriyorlar. Son olarak “kaçaktır, depreme dayanıksızdır” gibi bazı iddialar ile sekiz sütuna manşetli karalama kampanyası başlatmışlardı. O kadar ileri gittiler ki, bir duruşma esnasında Tat Towers için “gecekondudur” diyerek bu iddialarını duruşma zaptına geçirmekten dahi hiç çekinmediler. Bunların sonucu olarak, Tat Towers internet ortamında birçok sitede alay konusu haline geldi. Rahmetli babamın ömrünü verdiği bu değerli eserin bu şekilde anılması bizleri fevkalade rahatsız ediyor.” dedi

“Ahmet Tatlıcı’ya mektup yazdım”
Babasının eseri Tat Towers’ın hayata geçmesi için yoğun olarak çalıştığını belirten Uğur Tatlıcı, “Son olarak Ahmet Tatlıcı’ya bu konuda bir mektup yazdım ve Tat Towers’ın babamızın ömrünü verdiği en önemli eseri olduğunu ve binanın kiralanmaya tamamen hazır olmasına rağmen, bazı hatalı tenkis hesapları uğruna atıl bırakılmasının rahmetli babamın kemiklerini sızlattığını söyledim. Buna ek olarak, Tat Towers’ın kiralanmasının maddi açıdan tüm mirasçıların menfaatine olacağını da belirttim. Mektubuma henüz cevap gelmedi.” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top