Bir Baston İki Gözün Yerini Tutar mı?

bir_baston_iki_gozun_yerini_tutar_mi_h292.jpg

Uğur ve Nurten Tatlıcı tarafından rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı adına AltıNokta Körler Derneğine yapılan baston bağışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

50 yılındaki kuruluşundan bu yana 31 ilde şube açan AltıNokta Körler Derneği’nin engelli üyelerinin sayısı 6500’ü buluyor. Yöneticilerinin ve üyelerinin tamamı görme engelli olan dernek, kurulduğu günden bu yana görme engellilere yönelik birçok sosyal ve kültürel projeye imza atmış durumda.

1958 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile “kamu yararına” statüsünü kazanan derneğin misyonu şu şekilde açıklanıyor: “Engellilerin başı dik, insanca ve onurlu bir yaşam standardına ulaşmalarına yardımcı olmak ve diğer insanlarla eşit hak ve sorumluluklara sahip olmalarına katkıda bulunmak.”

Hepimiz birer engelli adayıyız
Altı Nokta Körler Derneğine rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı adına baston bağışlayarak katkıda bulunan Uğur ve Nurten Tatlıcı, derneğin bu onurlu amacına bir nebze de olsa katkıda bulunabilmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

Konu hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı:”Görme engelli bir kardeşimiz için bir baston belki iki gözün yerini tutamaz ancak yanından ayırmayacağı iyi bir dostun yerini tutabilir. Simsiyah bir dünyada yaşamanın ne demek olduğunu ancak onlar bilebilir. Bizler karanlık bir odaya girdiğimizde hemen ışık yakarız. Onlar ise girdikleri odanın karanlık olup olmadığını bilemezler. Türkiye’de 9 milyonu aşkın engelli insan yaşıyor. Bu rakam neredeyse nüfusun yüzde 15’ine tekabül ediyor. Bunların kaçını sokakta, otobüste, lokantada görüyoruz? Çoğu engelli kardeşimiz ne yazık ki kapalı kapılar ardında yaşıyor, toplumda onlara bir yer olmadığını düşünüyorlar. Dünyada yaşayan herkes bir engelli adayıdır. Kimin başına ne zaman hangi kazanın veya hastalığın geleceğini kimse bilemez. Bu nedenle duyarlı olmalıyız. Onlara destek olmalı, onları aramıza almalıyız.” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top