Çok Özel Bir Kütüphaneye Anlamlı Bir Bağış

cok_ozel_bir_kutuphaneye_anlamli_bir_bagis_h289.jpg

Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı adına GETEM’e yaptığı bilgisayar bağışı, kurumun görme engellilere daha çok sesli kitap sunmaya yönelik çalışmalarına katkı sağladı.

Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı GETEM tarafından tasarlanan internet kütüphanesi projesi, görme engellilerin sesli bilgi kaynaklarına erişimini sağlamayı amaçlıyor.

Bu proje, Türkiye’de sayıları 400.000 civarında olan görme engellilerin yanı sıra, diğer engelli bireyleri de kapsıyor. Kütüphanede bulunan yayınlar ağırlıklı bir şekilde Türkçe ve İngilizce’den oluşuyor. Kütüphanede günlük gazete ve haftalık/aylık dergi yazılarına da linkleme yapılabiliyor. Kütüphane, on-line olarak görme engellilere hizmet veren yurtdışındaki kütüphanelerle de bağlantı içerisinde bulunuyor.

“Ben de bir kitap seslendireceğim”
UNT Holding CEO’su Uğur TATLICI, merhum babası Mehmet Salih TATLICI’yı GETEM’in internet kütüphanesine yaptığı bilgisayar bağışıyla yad etti.
TatlıcıGerçekleri.com ekibine konu hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Uğur Tatlıcı: “Rahmetli babam hayatı boyunca çok sayıda hayır işinde bulundu. Biz bu bayrağı ondan devraldık ve destek projelerimizi birer birer hayata geçirmeye başladık. Babamın aziz hatırasını insanların kalbinde yaşatacak birçok projemiz sırada bekliyor. Zamanı geldikçe bunları kamuoyuna duyuracağız. Getem görme engellilerin kültürel faaliyetlerine büyük katkıda bulunan çok değerli bir kurum. Bu kurumun naçizane bazı eksiklerini tamamlayabilmek beni ve annemi fevkalade mutlu etti. Maddi katkılarımızın yanısıra Getem’e manevi olarak da destek olmak ve dostlarımızı ve çevremizi bu projeye katkıda bulunmaya teşvik etmek istiyorum. Bu nedenle, en kısa zamanda Getem Sesli Kütüphanesi için bir kitap da ben seslendireceğim.” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top