Ercan Öztürk Hakkında Tazminat Davası Açıldı

ercan-ozturk-tazminat-davasi-galeri2.jpg

Akşam gazetesi muhabiri ERCAN ÖZTÜRK hakkında, yaptığı gerçeklerden uzak ve gazetecilik meslek ilkeleriyle bağdaşmayan haberle ilgili olarak İstanbul 24. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde kişilik haklarına saldırı nedeniyle tazminat davası açıldı.

Okurlarımızla daha önce Tatlıcı Gerçekleri’nde rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’yı ve geride bıraktığı ailesini küçük düşürmeye, itibarsızlaştırmaya yönelik doğrudan veya medya üzerinden tüm girişimlere karşı gerekli yasal cevabın verileceğine dair bir haber paylaşmıştık. (kamuoyuna-ve-siparis-gazetecilerine-duyurulur)

Gerçeklerden uzak, gazetecilik meslek ilkelerine ve etiğine uygun olmayan “haberlerle” rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın anısına ve geride bıraktıklarına karşı medya üzerinden sistemli olarak sürdürülen itibarsızlaştırma çabalarına karşı gereken bütün hukuki adımlar Nurten ve Uğur Tatlıcı tarafından kararlılıkla atılmaya devam etmektedir.

Gerçekdışı ithamlarla suçluymuş gibi göstermeye çalıştı
Daha önceki haberlerimizde okurlarımızla paylaştığımız gibi, muhabir Ercan Öztürk imzasıyla 10 Nisan 2013 tarihli Akşam Gazetesi’nde yaptırılan gerçeklerden uzak haberde, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın oğlu Uğur Tatlıcı ve eşi Nurten Tatlıcı’yı suçlu insanlarmış gibi gösteren bir söylem geliştirilmişti. (camur-at-izi-kalsin)

Basın Konseyi Yüksek Kurulu da söz konusu haberde Basın Meslek İlkelerinin 4, 6 ve 9. maddelerinin ihlal edildiği oybirliği ile kabul etmiş ve bundan ötürü muhabir Ercan Öztürk’ü ve çalıştığı Akşam Gazetesi’ni uyarmıştı. (basin-konseyi-sekreterliginden-ercan-ozturke-kinama-karari)

Ercan Öztürk aleyhine tazminat davası açıldı
Gerçeklerden uzak bu haberle ilgili son gelişme ise, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın oğlu Uğur Tatlıcı ve eşi Nurten Tatlıcı’nın, kişilik haklarına hukuka aykırı bir şekilde saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle muhabir Ercan Öztürk ve haberi yayınlayan Akşam Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olan T Medya Yatırım San. ve Tic. A.Ş. hakkında, 10 bin liralık manevi tazminat ve ayrıca hukuka aykırı bu eylemden ötürü kınama kararıyla cezalandırılmaları talebiyle İstanbul 24. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açmaları olmuştur.

Bu dava ile ilgili tüm gelişmeleri yine Tatlıcı Gerçekleri’nde okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top