Eskiyen Resmini Bile Değiştirmiyorlar

mstportre1.jpg

Güzel ülkemizin hukuk sistemi içinde bazen sebebini anlamakta zorlandığımız gelişmelere de tanıklık ederiz. Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın tereke (miras) davasına bakan Tereke Mahkemesi’nde bunlardan birine şahit olduk. Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın yıllarını vererek tamamen kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği Tat Towers binalarının giriş bölümünde yer alan eskimiş ve solmuş resmi, merhumun eşi ve küçük oğlu tarafından yenisiyle değiştirilmek istendi, ancak tereke mahkemesi bu konuda aylardır hiç bir şey yapmadı.

İşte anlaşılması zor olan tam da buydu…

 

TAT TOWERS, RAHMETLİ İŞADAMI MEHMET SALİH TATLICI’NIN ESERİDİR

Tat Towers, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın büyük bir sabırla yıllarını vererek inşa ettiği en önemli eseridir. Ancak başarılı ve hayırsever işadamının ömrü bu eserinin kullanıma açılmasını görmeye yetmedi ve kendisi maalesef 22 Şubat 2009 tarihinde aramızdan ayrılırken, geride kalan aile fertlerine de, milyarlarca doları bulduğu söylenen büyük bir servet bıraktı.

ÖZ EVLATLARI VE TORUNLARI, MİLYONLARCA DOLAR MİRASI BEĞENMEDİLER VE DAHA FAZLASI İÇİN DAVA AÇTILAR

Merhumun vefatının hemen ardından, teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evliliğinden olan çocukları ve torunları, rahmetli babalarının/dedelerinin kendilerine bırakmış olduğu (her biri için milyonlarca doları bulduğu söylenen) bu miras paylarını “az buldukları için” daha fazlasını elde etmek amacıyla miras ve vasiyetnamenin iptali davaları açtılar.

TAT TOWERS VE TÜM TAŞINMAZLAR ARTIK TEREKE MAHKEMESİ İDARESİNDE…

Bu yüzden Tat Towers’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda taşınmaz üzerine tereke (miras) mahkemesi tarafından tedbir konuldu ve bütün bu taşınmaz varlıkların kontrolü ve idaresi tereke mahkemesince yürütülmeye başlandı.

Dolayısıyla, Tat Towers’a yıllardır değil bir çivi çakmak, adeta “dokunmak” için bile Tereke Mahkemesi’nin izni aranıyor.

Haberimizin konusu da Tat Towers girişinde yer alan rahmetli işadamının büyük boy portre fotoğrafı…

NURTEN VE UĞUR TATLICI, BİNA GİRİŞİNDEKİ ESKİYEN FOTOĞRAFI DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ, AMA…

Merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının üzerinden beş yılı aşkın bir zaman geçti ve Tat Towers’ın atriumunda yer alan portre fotoğrafı da doğal olarak yıprandı ve soldu.

Şehrin en merkezi yerinde bulunan binaların önünden her gün geçen binlerce insan, kafalarını çevirip de Tat Towers girişine baktıklarında, merhumun bu hüzün verici, solmuş ve yıpranmış resmini görmekteler…

Bu durum, rahmetli işadamının geride bıraktığı acılı ailesini de doğal olarak üzmekteydi.

Dolayısıyla bu konu, merhum Mehmet Salih Tatlıcı’ya hastalığında ve sağlığında tam 43 yıl hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğulları Uğur Tatlıcı’nın son derece anlaşılır bir talebiyle, tereke mahkemesi hakimliğine 12 Mart 2014 tarihinde sunulan bir dilekçede anlatıldı ve mahkemeden, merhumun bina girişindeki bu portre fotoğrafının yenisiyle değiştirilmesi istendi.

TEREKE MAHKEMESİ 6 AYDIR HİÇ BİR ŞEY YAPMADI

Ancak tereke mahkemesi hakimliği, merhumun aziz hatırasını yaşatmaktan başka hiç bir amacı olmayan, bu son derece anlaşılır ve yerine getirilmesinde hiç bir sorun gözükmeyen talep için, maalesef aradan geçen aylar boyunca hiçbir şey yapmadı…

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın yıllarını vererek inşa ettiği Tat Towers önünden her gün geçip giden binlerce insan, şimdi hala merhumun adeta unutulmuşluğu simgeleyen bu solgun ve hüzün dolu resmini görmeye devam ediyorlar…

Umarız tereke mahkemesi hakimliği “bir gün” rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı ailesinin, merhumun aziz hatırasını yaşatmaktan başka hiçbir amacı olmayan bu haklı taleplerini yakında yerine getirir de, bu başarılı ve hayırsever işadamının adeta unutulmuşluğu simgeleyen bu fotoğrafı yenisiyle değiştirilmiş olur…

Tat Towers

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top