Hiçbir Gerçek PERDE ARKASI’nda Kalmayacak…

hicbir_gercek_perde_arkasinda_kalmayacak_h348.jpg

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinde yeni bir bölüm açarak rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın miras davasındaki gelişmeleri okurlarımızla paylaşmak istiyoruz. Yeni bölümümüzün adı: “Perde Arkası”

Geçtiğimiz hafta, merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’yı vefatının 5. yıl dönümünde, ailesi ve tüm yakınlarının dualarıyla bir kez daha andık.

Hayırsever işadamının 22 Şubat 2009’daki vefatından bu yana tam 5 yıl geçti. Ama ne hazindir ki, vasiyetnamesinde emrettiği hususları kabul etmeyip daha fazlasını isteyen ilk evliliğinden olma çocuklarının açtığı miras ve vasiyetnamenin iptali davaları yüzünden, geride bıraktığı mirası bir türlü paylaşılamıyor, Tat Towers gibi büyük emek verdiği ve tamamen kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği bir eser bu yüzden adeta çürümeye terk ediliyor.

Rahmetli işadamının teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evliliğinden olan çocukları Ahmet ve Mehmet Tatlıcı ile, diğer oğlu rahmetli Ali Tatlıcı’nın çocukları Salih Ziya ve Bedriye Kamer Tatlıcı’nın miras davasındaki hukuki süreci, avukatları eliyle verdikleri birbiriyle çelişen ve tutarsız beyanlarıyla tamamen içinden çıkılmaz bir hale getirmeleri yüzünden bu davalar uzayıp gidiyor.

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesini yakından takip eden okurlarımızın bildiği gibi, miras davalarındaki süreci yavaşlatmaya, hukukun “gri noktalarını” bulmakta ustalaşmış bir “avukat ordusu” ve “medyadaki ilişkileri” sayesinde yazdırdıkları sözde haberlerle, mahkeme kararlarını etkilemeye çalışmak da dahil, adaletin tecellisini olabildiğince geciktirmeye programlanmış bu çabaları, dürüst ve doğru bir habercilikle burada teşhir ediyor ve tüm gerçekleri kanıtlarıyla birlikte kamuoyuyla paylaşıyor olacağız.

Uzayıp giden miras davalarında, mahkemeye sundukları kendi imzalarını taşıyan beyanlarıyla bile çelişme pahasına bunları yapan avukatların, müvekkilleri Mehmet Tatlıcı, Ahmet Tatlıcı ve Salih Ziya Tatlıcı’yı temsil etme adına ortaya koydukları oyun da gerçekten ibretliktir.

Bu ibretlik oyunun perdesini biraz aralayarak, ortaya çıkan gerçekleri kanıtlarıyla birlikte sergileyeceğimiz bir yazı dizisiyle okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Çünkü mahkemelerin uzayıp giden bu yargı sürecinde nelerin konuşulduğu, nelerin resmi mahkeme kayıtlarına geçtiği, nelerin geçmediği, kimin, hangi beyanı, ne amaçla verdiği kamuoyunun da, haber medyasının da tüm detaylarıyla doğrudan haberdar olamadığı bir süreç içinde devam ediyor.

Burada bunları tüm gerçekliği içinde kamuoyunun bilgisine sunmayı istiyoruz.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın tereke (miras) davasının görüldüğü İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’ndeki yargı sürecinde, resmi kayıtlara da geçen beyanlardaki çelişkileri de, hukukun “gri noktalarını” değerlendirmeye çalışarak yargı sürecini etkilemek adına ortaya konan cambazlıkları da, bu yazı dizisinde tüm gerçekliği içinde kanıtlarıyla birlikte okurlarımızla paylaşacağız.

Bunlar, okurlarımızın bilgisine bazen bir haber, bazen soru-cevap, bazen de haber-yorum formatında sunulacak ve değerli okurlarımızın yorumları da bize bu konuda yol göstermeye devam edecek.

“Perde Arkası” bölümümüze ulaşmak için TIKLAYIN…

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top