Mahkemeye “Tat Towers İnceletilsin” Dilekçesi

mahkemeye_tat_towers_inceletilsin_dilekcesi_h317.jpg

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı tarafından inşa edilen Tat Towers’ın uzun yıllardır atıl tutulmasının en önemli nedenlerinden birini deprem riski taşıdığına dair beyanlar oluşturuyor. Uğur Tatlıcı, bunların araştırılması talebiyle İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliğine müracaat etti.

Tat Towers tereke yöneticilerinin denetiminde
İstanbul Zincirlikuyu’daki Tat Towers iş kulelerinin yapımı yaklaşık 6 yıl önce tamamlandı. Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evliliğinden olan çocukları Mehmet ve Ahmet Tatlıcı, rahmetli babalarının vefat etmeden yıllar önce yazmış olduğu vasiyetnamenin emrettiği şartlara karşılık mirastan daha fazla pay koparmak amacıyla miras davaları açtılar. Bu sebeple Tat Towers’ın yönetimi tereke yöneticilerinin kontrolüne verilmiş oldu.

Miras davasına sunulan dilekçelerdeki iddialar
Miras davası süreci devam ederken, rahmetlinin teyzesinin kızıyla yaptığı evlilikten olan çocuklarıAhmet TatlıcıMehmet Tatlıcı ve rahmetli Ali Tatlıcı’nın oğlu Salih Ziya Tatlıcı mahkemeye değişik tarihlerde sundukları dilekçelerde, Tat Towers’ın zemin etüdünün yapılmadığını, depreme dayanıklı olup-olmadığının bilinmediğini ve hatta bu yapıların yıkılmasının zorunlu olduğunubeyan ettiler.

Depreme Dayanıksız dediği Tat Towers’ı tatlici.com.tr web sitesinde kendi eseriymiş gibi pazarlamaya çalışıyor 
Mahkemeye sunduğu dilekçelerde Tat Towers binalarının deprem güvenliği olmadığından işletmeye açılmasının getireceği riskleri dile getiren ve hatta Tat Towers’ın yıkılması zorunlu bir bina olduğunu beyan eden Mehmet Tatlıcı, aralarında Tat Towers’ın da bulunduğu mülkiyeti kendine ait olmayan ve yapımına en ufak bir katkısının bile bulunmadığı çok sayıda taşınmazı kendine ait Tat Development Center web sitesi aracılığıyla pazarlamaya çalışıyor. Tat Towers için hem depreme dayanıksız diyor, hem de mülkiyeti kendine ait olmayan bu binaların reklamını yaparak sanki kendi eseriymiş gibi pazarlamaya çalışıyor. 

İddialara karşılık hiç inceleme yapılmadı
Tat Towers’ın depreme dayanıklı olmadığını belirten iddialara rağmen, tereke yöneticileri, bugüne kadar bu iddiaların doğru olup olmadığına dair herhangi bir inceleme yaptırmadılar. Binaların uzun yıllardır boş kalmasının en önemli sebeplerinden biri de bu iddiaların cevapsız bırakılmasıdır, bu belirsizliğin sürdürülmesine izin verilmesidir.

Mahkemeye Yapılan Müracaat  
Buna bir çözüm getirilmesini isteyen rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefat ettiği tarihe kadar 43 yıllık hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve bu evlilikten olan oğulları Uğur Tatlıcı vekilleri aracılığıyla İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliğine müracaat ederek, bu iddiaların araştırılarak gereğinin ivedilikle yapılmasını talep ettiler.

Müracaat dilekçesinde, “Tat Towers isimli taşınmazın deprem etüdünün, dayanıklılık testlerinin yapılmasını,  depreme dayanıklı olmadığının bilimsel olarak tespiti halinde, YIKILMASI için gereken tüm müracaatların DERHAL yapılmasını ve YIKIM GERÇEKLEŞENE DEK SÜRECİN YAKİNEN TAKİP EDİLMESİ” talep edilmiştir. 
 
Tat Towers’la ilgili gelişmeleri okurlarımızın bilgisine sunmaya devam edeceğiz.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top