Mehmet Salih Tatlıcı, ailesi ve sevenleri tarafından anıldı

mehmet_salih_tatlici_ailesi_ve_sevenleri_tarafindan_anildi_h343.jpg

Merhum iş adamı Mehmet Salih Tatlıcı, tam beş yıl önce aramızdan ayrıldı. Merhumu ebediyete intikalinin beşinci yılında, kendisine hastalığında ve sağlığında tam 43 yıl hayat arkadaşı olmuş ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı tarafından düzenlenen anma gününde bir araya gelen yakınları ve tüm sevenleri, bir kez daha saygı ile andılar.

 

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı, çok küçük yaşlarda sıfırdan başladığı iş hayatında, azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile büyük yatırımlara imza atmış saygın bir işadamıydı. 22 Şubat 2009’da yakalandığı amansız hastalığa yenik düştüğünde, hastanedeki odasında yanı başında, kendisine büyük bir sevgi ve saygı ile bağlanarak 43 yıl hayat arkadaşlığı yapmış eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı vardı. 

Uğur ve Nurten Tatlıcı, gazetelere anma ilanı verdiler
Şimdi rahmetli işadamının ebediyete intikalinin üzerinden beş yıl geçti ve eşi Nurten Tatlıcı ve Uğur Tatlıcı gazetelere verdikleri anma mesajıyla merhuma duydukları özlemi bir kez daha dile getirdiler:

Hayatın tüm zorluklarına kafa tutmayı,
dürüstlüğü, çalışkanlığı, vefayı,
iyi olan her şeyi sevgiyle kucaklamayı…
…sen öğrettin bizlere.

Beş yıllık yokluğunda dünya bizim için daha karanlık.
Lâkin fikirlerin aydınlatıyor hayatımızı.

Sönmeyen bir ateş olsa da içimizdeki acı,
senin her an yanımızda olduğunu hissederek yürüyor,
emanetlerine her daim sahip çıkacağımıza
bir kez daha söz veriyoruz…

Bilgeliğinden bize kalanlarla,

biliyoruz ki daha gidecek çok yolumuz var…

Nurten & Uğur Tatlıcı

Dostları, sevenleri ve UNT Holding çalışanları hep bir aradaydı
Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın kaybını yüreklerinde hisseden dostları ve sevenleri de, rahmetli işadamına ve anısına duydukları sevgi ve saygıyı eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı’ya hiçbir zaman esirgemedikleri manevi destekleriyle sürdürüyor, her yıl düzenlenen anma gününe gelerek de birlikte okunan dualara katılıyorlar.

Dün de rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı için böyle bir anma günü gerçekleştirildi. 

Önce mezarı başında bir kez daha hep birlikte dualar okundu, daha sonra da rahmetli adına verilen anma yemeğinde bir araya gelindi. 

Herkesin yüreğinde hüzün ve ona duyulan özlem vardı. Onsuz geçen beş yılın silemediği anılar bir kez daha paylaşıldı… 

Uğur Tatlıcı: “Ateş düştüğü yeri yakar”
Rahmetli babasının 5. Anma Yılı toplantısında Uğur Tatlıcı’nın duygularını da öğrenmek istedik. Kendisi Tatlıcı Gerçekleri’ne şu açıklamaları yaptı:

“Ateş düştüğü yeri yakar” denir… Doğrudur da… Bunun doğruluğunu, hayatın acı kayıpları bize hep öğretmiştir zaten… Tam beş yıl geçti babamın aramızdan ayrılışının üzerinden… Ve bu beş yıldır geride bıraktığı eşi annem Nurten Tatlıcı her sabah erkenden rahmetli babamın kabri başına giderek, ona özlemini, ona sevgisini, ona saygısını sunarak başlıyor her yeni güne… Onu her gün anıyor, onu her gün özlüyor, kabri başındaki dualarıyla onunla beraber geçen bir ömrün şimdiki yalnızlığını aşmaya çalışıyor… 

Ama gerçekten de “ateş düştüğü yeri” yakıyor… Biz onu hep özlüyoruz ve rahmetli babamı sadece vefat yıldönümlerinde değil, her gün saygıyla ve sevgiyle anıyoruz.

Babam bize “insana ve dünyaya saygı duy, insanlara yardım et” vasiyetini bıraktı. Biz de elimizden geldiğince engelli vatandaşlarımıza ve çevre korunmasına destek olan projelere bağışlarımızla katılıyor, onun vasiyetini yerine getirmeye, rahmetli babamın saygın adını ve anısını senede bir gün değil, her gün yüreğimizde yaşıyor ve yaşatmaya çalışıyoruz… 

Biz de Tatlıcı Gerçekleri olarak, hayırsever işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’yı bir kez daha rahmetle anıyor, geride bıraktığı ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyoruz…

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top