Mehmet Salih Tatlıcı’nın Mirası Neden Paylaşılamıyor?

mst-mirasi-neden-paylasilamiyor-manset.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın aramızdan ayrılışının üzerinden geçen zaman içinde, merhumun geride bıraktığı miras evlatları arasında sorun olmaya devam ediyor. Gazetelere yansıyan haberlere rağmen hala aralarındaki sorunları çözemeyen, çözmenin de ötesinde her geçen gün “büyük bir azimle” bu sorunları derinleştiren bu “hayırlı evlatların” nerede, ne zaman duracağı hala büyük bir soru işareti…

Geçtiğimiz Şubat ayının 22. günü rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının 5. yıldönümüydü. Merhumun ailesi ve sevenleri daha önceki yıllarda olduğu gibi kendisini kabri başında bir kez daha andı. Bunlar elbette rahmetli işadamının saygın anısına karşı ailesi ve sevenlerinin saygısının güzel görüntüleriydi. Biz de bunları okurlarımızla paylaşmıştık.

Ancak bir yandan da, gazetelerde sürekli olarak Mehmet Salih Tatlıcı’nın evlatları arasındaki miras anlaşmazlıkları gündeme gelmeye devam ediyor. Ortada 4 milyar dolar ettiği söylenen büyük bir miras, çok sayıda değerli gayrimenkul, ayrıca sanat eserleri ve tablolardan oluşan çok nadide bir koleksiyon olunca merhum işadamının evlatları arasındaki miras kavgalarının sonu bir türlü gelmiyor.

DAHA ÖNCE DE MEDYADA BU MİRAS ANLAŞMAZLIKLARIYLA İLGİLİ SORUNLAR GÜNDEME GELMİŞTİ.

Bir tarafta merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğini yaptığı Bedriye Hanım’dan olma Ahmet ve Mehmet Tatlıcı ile rahmetli Ali Tatlıcı’nın çocukları Salih Ziya ve Bedriye Kamer Tatlıcı, diğer tarafta da merhumun ikinci evliliğini yapmış olduğu Nurten Tatlıcı’dan olma Uğur Tatlıcı var. Bütün bu “hayırlı” evlatlar maalesef aralarındaki bu miras anlaşmazlığını çözme yoluna gitmeyerek medyaya malzeme olmaya devam ediyorlar.

Örneğin Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde çok sayıda suç duyurusu yapıyor ve dava açıyor. Bu suç duyuruları ve davalarla birlikte farklı gazetelerde aynı anda miras anlaşmazlıklarını işleyen haber yer almaya başlıyor. Uğur ve Nurten Tatlıcı da aynı şeyi Mehmet Tatlıcı aleyhinde yapıyor ve bu iş sürekli aynı şekilde medya gündemine gelmeye devam ediyor.

Örneğin Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı tarihi eser kaçakçılığıyla suçluyor, savcılıklara suç duyurularında bulunup, davalar açıyor; Uğur ve Nurten Tatlıcı da Mehmet Tatlıcı’ya karşı iftiradan dava açıyor, sonuçta her iki taraf da yıpranıyor, hepsi birden medyaya malzeme oluyor ve itibar kaybediyorlar…

BU “HAYIRLI” EVLATLAR İTİBAR KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR VE MAALESEF RAHMETLİ BABALARININ SAYGIN ANISINA GÖLGE DÜŞÜRÜYORLAR

Bu haberleri yazan gazetecilerin attıkları manşetler ve haber içeriğinde kullandıkları söylemler bile bu pek hayırlı evlatlara bir türlü “Biz ne yapıyoruz? Neden medyaya malzeme olmaya devam ediyoruz” sorularını hatırlatmıyor; onlar “büyük bir kararlılıkla” medyaya malzeme olmaya ve itibar kaybetmeye devam ediyorlar…

Bu haberlerin gündeme getirdiği konular azmi, sabrı ve çalışkanlığıyla sıfırdan başladığı iş hayatında zirveye çıkan ve büyük bir başarı öyküsüne imza atarak bu dünyadan göçen Mehmet Salih Tatlıcı’nın saygın anısına ve mirasına da gölge düşürüyor.

Burada bu hayırlı evlatların yaptıklarıyla medyaya malzeme olmaya devam etmesi, gerçekten de böylesine saygın bir işadamına karşı yapılan en büyük bir saygısızlık oluyor…

Ve bütün bunları anlayamadığımız için bir kez daha soruyoruz:

Ey Ahmet Tatlıcı, Mehmet Tatlıcı ve rahmetli Ali Tatlıcı’nın çocukları Salih Ziya Tatlıcı ve Bedriye Kamer Tatlıcı;

Ey Uğur Tatlıcı ve Nurten Tatlıcı…

Şurada kaç kişisiniz, neden kafa kafaya vererek bu 4 milyar doları bir türlü paylaşamıyorsunuz?

Tat Towers gibi İstanbul’un göbeğinde yer alan ve sizlere her yıl milyonlarca dolar ek para getirecek ikiz iş kulelerini neden hala kullanıma açmıyorsunuz? Rahmetli babanızın bir kuruş kredi kullanmadan, tamamen kendi kaynaklarıyla inşa ettiği Tat Towers bakımsızlıktan çökünce zil takıp oynayacak mısınız?

Rahmetli babanız Mehmet Salih Tatlıcı bir sanatseverdi ve sağlığında bu sevgiyi eşsiz bir koleksiyona dönüştürdü. Bu koleksiyon insanlığın kullanımına sizin yüzünüzden sunulamıyor ve depolarda çürümeye devam ediyor. Buna daha ne kadar duyarsız kalacaksınız?

UMARIZ BU MİRAS KAVGASI YAKINDA SON BULUR VE BU “PEK HAYIRLI EVLATLAR” BİR ANLAŞMA YOLUNA GİDERLER…

Tatlıcı Gerçekleri olarak, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın saygın anısına gölge düşüren bu davranışlardan, hepsi de merhumun kendi canından, kendi kanından gelen bu evlatları, başta Uğur ve Mehmet Tatlıcı olmak üzere, artık bütün bunlara yeter diyerek aralarındaki sorunları bir çözüme ulaştırmalarını ve bu miras kavgalarını sonlandırmalarını diliyoruz.

Aksi takdirde yaptıkları medyaya malzeme olmaya devam edecekler…

Biz de Tatlıcı Gerçekleri olarak artık kabak tadı veren bütün bu gelişmeleri kamuoyu ve okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top