Mehmet Tatlıcı, Eşini Dövmekten Mahkum Edildi

mehmet_tatlici_esini_dovmekten_mahkum_edildi.jpg

Mehmet Tatlıcı, 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’yı dövdüğü gerekçesiyle yaralama suçundan mahkum oldu. İstanbul Beykoz 4. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimliği, sanık Mehmet Tatlıcı hakkında verilen bu mahkumiyetle birlikte, 5.600,00 TL adli para cezasıyla cezalandırılarak hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

Haber merkezimizin araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın eşini yaraladığı gerekçesiyle hakkında açılan bir ceza davasından mahkum olduğunu ortaya çıkardı.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden dünyaya gelen üç oğlundan bir olan Mehmet Tatlıcı, 25 yıl evli kaldığı ve iki çocuğunun annesi olan Gizem Tatlıcı’dan gazetelerde hakkında çıkan haberlerle birlikte haber merkezimize yansıyan olaylı bir boşanma süreci yaşamıştı. (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’ya Dayak Davası”, Sabah Gazetesi, 4 Ocak 2014 tarihli haber ; “Boşanma Davasından Gizli Proje Çıktı”, Milliyet Gazetesi, 30 Aralık 2013 tarihli haber ve “Mehmet Tatlıcı Silahlı Adamlarıyla Eşinin İşyerini Bastı” haberi)

Bu süreçte 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanma amacıyla açtığı dava ve sonrasındaki gelişmeler de yine Mehmet Tatlıcı’nın sık sık gazetelerde çıkan haberlerde yer almasına neden olmuştu. 2013 ve 2014 yılında yayımlanan Sabah, HaberTürk ve Milliyet gazetelerinin haberleri bütün bunları ayrıntılarıyla ortaya koymaktaydı… (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Tatsız Ayrılık” ; “Önce Dinletti, Sonra Boşanma Davası Açtı” ve “Mehmet Tatlıcı Yine Medya Gündeminde” haberleri).

Eşi Gizem Tatlıcı’ya olan nafaka borçlarını ödemediği gerekçesiyle Beykoz İcra Mahkemesi Hakimliği tarafından hakkında 3 ay tazyik hapsi cezası da verilen Mehmet Tatlıcı, yine HaberTürk ve Sabah gazetelerine haber olmuştu (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’ya 3 Ay Hapis Cezası” ve “Mehmet Tatlıcı’ya Bir Hapis Cezası Daha” haberleri).

Haber merkezimizin yaptığı araştırmalar, Gizem Tatlıcı’nın 25 Eylül 2013 tarihinde eşi Mehmet Tatlıcı’nın kendisini darp ettiği gerekçesiyle şikayetçi olması üzerine, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Mehmet Tatlıcı hakkında başlatılan soruşturma sonrasında, aleyhinde açılan bir ceza davasında yargılanmaya başladığını ortaya koymuştu ve bu gelişmeleri daha önce okurlarımızın bilgisine sunmuştuk (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’ya Eşini Yaralamaktan Dava Açıldı” haberi)

Mehmet Tatlıcı’nın eşini darp ettiği gerekçesiyle açılan bu davayla ilgili olarak, İstanbul Beykoz 4. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimliği, sanık Mehmet Tatlıcı’nın üzerine atılı Kadına Şiddet içeren bu suçu işlediğini sabit bularak, Mehmet Tatlıcı hakkında eşini yaralamaktan mahkumiyet cezası vermiş; bu cezanın paraya çevrilerek 5.600, 00 TL adli para cezası ödemeye mahkum edilmesi ve ayrıca sanık Mehmet Tatlıcı hakkında verilen bu mahkumiyet kararının, CMK’nun 5728 sayılı yasa ile değişik 231/5 maddesi gereğince HAGB (HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASI) kararına dönüştürülmesine ve buna istinaden yine MEHMET TATLICI’NIN 5 YIL SÜREYLE DENETİME TABİ TUTULMASINA HÜKMETMİŞTİR.

 

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top