Mehmet Tatlıcı eşini mahkeme kararıyla evden uzaklaştırmış

mehmet_tatlici_esini_mahkeme_karariyla_evden_uzaklastirmis_h342.jpg

Rahmetli iş adamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evliliğinden olma oğlu Mehmet Tatlıcı, medya gündeminden düşmüyor. Bu sefer de boşanma davası açtığı eşi Gizem Tatlıcı’nın kendisine hakaret ettiği ve bu yüzden eve gidip kişisel eşyalarını alamadığı gerekçesiyle, mahkemeden eşini 6 ay süreyle evden uzaklaştırma kararı çıkarmış.

 

Mehmet Tatlıcı, son birkaç aydır rahmetli babasının vasiyetnamesine karşı açtığı miras davalarının dışında da gündeme gelmeye başlamıştı. 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanmak için açtığı dava ilginç gelişmelere neden olmaya devam ediyor. 

Fransız mimarı darp ve tehdit etmişler, bilgisayar ve parasını almışlar 
Mehmet Tatlıcı, eşi Gizem Tatlıcı’nın da ortağı olduğu Tat Art Sanat Galerisine gelerek burada silahlı adamlarıyla birlikte Fransız mimar Richard Tuil’i darp ettiği, Fransız mimara ait bilgisayar ve paraları aldıkları ve daha sonra yine aynı şahsın Mehmet Tatlıcı’nın adamları tarafından silah gösterilip, ölümle tehdit edildiğine yönelik haberlerle daha önce gündeme gelmişti. (bkz. “Mehmet Tatlıcı’ya Dayak Davası” haberi) 

Hatta Milliyet Gazetesi’nde 30 Aralık 2013 tarihinde çıkan bir haberde, Fransız mimar Richard Tuil’in çalınan bilgisayarında, Başbakanlığa yapacağı proje ile Ak Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır ile yaptığı görüşme notlarının bulunduğu, Fransız mimarın da Türkiye Hükümeti’nin resmi bir projesi için Türkiye’de bulunduğu belirtilerek, bahsi geçen projenin Amerikan ve Türk hükümetlerinin ortak bir projesi olduğu da söylenmişti. (Bkz. Boşanma davasından Gizli Proje çıktı haberi)

Eşinin evini dinletmiş ve sonra da boşanma davası açmış
26 Kasım 2013 tarihli Habertürk Gazetesi’nde yer alan “Bana Sövüyor, Bizi Boşayın” başlıklı haberde, Mehmet Tatlıcı’nın eve gizli mikrofon koyarak eşini dinlettirdiği ve sonra da boşanma davası açtığı anlatılmaktaydı. (Bkz. “Önce dinletti, sonra boşanma davası açtı” haberi).

Mehmet Tatlıcı haberleri: darp, silahla tehdit, gizli mikrofonla eşini dinletme…
Gazetelerin yazdığına göre, Mehmet Tatlıcı’nın adamlarıyla birlikte Fransız bir mimarı darp ettiği, bilgisayar ve paralarının alındığı, Mehmet Tatlıcı’nın adamlarının aynı Fransız mimarı daha sonra yine silah göstererek ölümle tehdit ettiği söyleniyor. Mehmet Tatlıcı’nın eve gizli mikrofon koyarak eşini de dinlettiği de yine bu haberlerde yer alıyor…
Mehmet Tatlıcı, Medyada işte böyle haberlerle gündeme gelmişti… 

Boşanma davası açtığı eşini, evden uzaklaştırma kararı aldırmış
Mehmet Tatlıcı hakkında basında yer alan son haber, “Tatsız Ayrılık” başlığı ile  16 Şubat 2014 tarihinde Sabah Gazetesi’nde yayınlandı. Habere göre, Mehmet Tatlıcı boşanma davası açtığı eşi Gizem Tatlıcı hakkında mahkemeden 6 ay evden uzaklaştırma kararı aldırmış. 

Mehmet Tatlıcı, eşi ile yaşadığı evden bir yıl önce ayrılırken kişisel eşyalarını yanına alamadığını, eşi Gizem Tatlıcı’nın saldırı ve hakaretlerine maruz kalmamak için bunları almak amacıyla eve gidemediğini ve bu yüzden de eşinin 6 ay süreyle evden uzaklaştırılması gerektiğini talep etmiş ve mahkeme de bu talebi kabul etmiş…

Silahlı “koruma” ordusuyla gezen Mehmet Tatlıcı “mağdurları oynuyor”
Bu haberde ilginç olan yön, hakkında silahlı adamlarıyla birlikte darp ve tehdit suçlamasıyla savcılığa şikayette bulunulduğu söylenen ve yine hakkında eşini eve koyduğu gizli mikrofonla dinlettiği haberleri çıkan Mehmet Tatlıcı’nın, etrafındaki silahlı koruma ordusuna rağmen, “eşinin saldırı ve hakaretlerine maruz kalmamak için bir daha eve gidemediği gerekçesiyle” eşinin bu evden uzaklaştırılmasını talep etmesi…

Halbuki hakkında çıkan haberlerde, Mehmet Tatlıcı’nın eşinin de ortağı olduğu Tat Art Sanat Galerisi’ne bu silahlı koruma ordusuyla gidip orada Fransız bir mimarı darp ettikleri, adamın bilgisayarlarını ve paralarını aldıkları söylenmekte… 

“Darp, silahla tehdit, el konulan bilgisayar ve paralar, eve eşini dinletme amacıyla gizli mikrofon koyma” gibi haberlerin baş aktörü olup da, sonradan “ben evime gidip eşyalarımı alamıyorum, karım bana hakaret ediyor, buna maruz kalmamak için karımı evden uzaklaştırın da evime gidip eşyalarımı alayım” demek gerçekten ilginç (!) bir çelişki oluşturuyor olsa gerek…

Ülkemizde evli çiftler arasında şiddet ve hakaret içeren sorunlar söz konusu olduğunda, mahkemeler genelde kadını erkeğin şiddetinden korumak amacıyla kadın lehine tedbir alır, burada ise silahlı bir “koruma” ordusuyla gezen bir erkek (Mehmet Tatlıcı), mahkemeden kendisini karısından korumasını istiyor ve mahkeme de bunu erkek (Mehmet Tatlıcı) lehine kabul ediyor!

Eşini uzaklaştırdığı ev, aslında Mehmet Tatlıcı’nın haksız işgali altında…
Burada ilginç olan bir başka çelişki de, eşini 6 ay süreyle uzaklaştırdığı evin aslında Mehmet Tatlıcı’nın haksız işgali altında olan İstanbul Beykoz Konakları’ndaki 572 m2’lik C74 No’lu villa olması… 

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesinde emrettiği hususları ve kendisine bıraktığı mirası beğenmeyip, daha fazlasını alabilmek amacıyla vasiyetnamenin iptali ve miras tespit davaları açmıştı. 

Bu yüzden, merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’dan miras kalan tüm taşınmazların gelir ve giderlerinin yönetimi, Tereke (miras) davasına bakan İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi ve mahkemenin atadığı tereke yöneticileri tarafından yürütülmekteydi. 

Ancak Mehmet Tatlıcı, babasının kendisine bırakmadığı ve gelirlerinin kontrolü de tereke yöneticileri tarafından yerine getirilen bu villada, senelerdir bir kuruş ödemeden haksız bir işgal gerçekleştirmekteydi. 

Zira, bu ev üzerinde diğer mirasçıların da hakkı vardı ve Mehmet Tatlıcı’nın değeri milyonlarca dolar eden ve aylık kirası da 7.000-8.000 dolardan başlayan 572 m2’lik bu villadaki (Tereke hesabına bir kuruş ödemeden) büyük bir pişkinlikle sürdürdüğü haksız işgaline bir son verilmesi gerekiyordu. 

Mahkeme, Mehmet Tatlıcı’dan haksız işgal için 186.000 lira harç istedi
Bu yüzden Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 3 Ekim 2013 tarihli kararında, Mehmet Tatlıcı’nın mülkiyeti Tereke’ye ait olan villadaki bu haksız işgalinin önlenmesini istenmiş ve yine bu haksız işgal için de Mehmet Tatlıcı’nın ayrıca devlete 186.000 lira harç ödemek zorunda olduğu belirtilmişti… (Bkz. “Mehmet Tatlıcı’nın Keyfini Kaçıran Mahkeme Kararı” haberi)

Yediği ekmeğin, okuduğu gazetenin bile parasını ödememiş
Üstelik Mehmet Tatlıcı’nın yıllardır haksız işgalini sürdürdüğü bu villada keyif sürmeye devam ederken, kapısına getirttiği ekmeğin ve gazetenin parasını da ödemediği haberleri çıkmıştı… (Bkz. Yediği Ekmeğin, Okuduğu Gazetenin Bile Parasını Ödemiyor” haberi)

İhtarnamede 438.641 TL, Davada 59.000 TL!
Aslında burada da gariplikler devam ediyor; tereke yöneticileri av. İbrahim Bülbül ve Smmm Kadir Özgen hem Mehmet Tatlıcı aleyhine 438.641 TL’lik ecrimisil (haksız kullanım bedeli) alacağı için ihtarname tanzim etme yoluna gidiyorlar hem de Mehmet Tatlıcı aleyhine açtıkları davada bu kez alacağın belirsizliğinden(!) bahisle sadece 59.000 TL’lik bir ecrimisil talebinde bulunuyorlar. Hem 438.641 TL ecrimisil borcu var diye ihtarname göndereceksin hem de ardından “alacağım tutar aslında belirsizmiş, 59.000 TL’lik kısmını belirleyebildim onun ödenmesini istiyorum” diyeceksin. Anlaşılır gibi değil! 

Beykoz konaklarında bulunan yüzlerce emsal taşınmazın kira bedelleri belirliyken nasıl oluyor da Mehmet Tatlıcı’nın ecrimisil borcunun belirsiz olduğu noktasına varılabiliyor?!

Mehmet Tatlıcı, yaptıklarıyla medyaya konu olmaya devam edecek mi?
Medyaya bu haberlerle konu olan Mehmet Tatlıcı’nın oyunlarını nasıl oynadığı artık kamuoyunun malumu olmuştur:
Sen, rahmetli babanın bıraktığı mirası beğenme, sonra da git rahmetliden sana miras bırakılmamış milyonlarca dolar eden kocaman bir villada senelerce bir kuruş ödemeden keyif sür, ondan sonra da içine gizli mikrofon koyarak eşini dinlettiğin sana bile ait olmayan bu evden 25 yıllık hayat arkadaşını 6 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldır…     

Sen, “silahlı koruma ordusuyla gez”, ama 25 seneni beraber geçirdiğin nikahlı eşin Gizem Tatlıcı sana “hakaret eder korkusuyla” evine kişisel eşyalarını bile almaya gitmekten çekindiğin (!) için, mahkemeden iki çocuğunun annesi eşine karşı 6 ay süreyle evden uzaklaştırma kararı aldır… 

İşte Mehmet Tatlıcı “oyunlarını böyle oynuyor”…

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top