Mehmet Tatlıcı Hepsini ben yaptım! diyor

mehmet_tatlici_hepsini_ben_yaptim_diyor_h259.jpg

Mehmet Tatlıcı’nın sahibi olduğu tatlici.com.tr alan adı altında yayın yapan Tat Development Center web sitesi tüm uyarılara rağmen yanıltıcı bilgiler vermeye devam ediyor.

Mehmet Tatlıcı tarafından hazırlatılan Tatlici.com.tr web sitesi, yayına alındığı ilk günden bu yana ziyaretçilerine yanıltıcı bilgiler vermeye devam ediyor. Web sitesinde Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya ait gayrimenkuller, Mehmet Tatlıcı’nın sahibi olduğu “Tat Development Center” tarafından geliştirilmiş gibi gösteriliyor.

Defalarca uyarı yapılmasına rağmen sonuç alınamadı
Uğur Tatlıcı’nın avukatları tarafından yapılan gerek sözlü uyarılar gerekse noter kanalıyla gönderilen ihtarnamelerden bugüne dek hiçbir sonuç çıkmadığı belirtiliyor. 2006 yılından bu yana yayında olan web sitesinin iletişim formunda hiçbir iletişim bilgisinin bulunmaması ise dikkat çekiyor.

Yabancı yatırımcıya oynuyor
Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Uğur Tatlıcı’nın avukatları, Tatlici.com.tr web sitesinde Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya ait taşınmazların Mehmet Tatlıcı tarafından inşa edilmiş veya geliştirilmiş gibi gösterilmesinin yasaya aykırı olduğunu ve gelecekte açılacak davalarda kullanılmak üzere web sitesi hakkında mahkemeye tespit yaptırdıklarını belirttiler.

Konu hakkında görüşüne başvurduğumuz emlak ve inşaat piyasasındaki uzmanlar da Mehmet Tatlıcı’nın ve şirketlerinin emlak ve inşaat sektöründe hiçbir faaliyetine tanık olmadıklarını, bu gibi yanlış ve yanıltıcı beyanların genellikle yabancı yatırımcıyı çekmek maksadı ile yapıldığını, ancak yabancıların sanılanın aksine son derece titiz çalıştıklarını ve bu gibi tuzak pazarlama hamlelerine kanmayacaklarını dile getirdiler.

Oysa Tat Towers için “kaçak ve depreme dayanıksızdır” demişti
Daha önceki dilekçelerinde Tat Towers’ın kaçak ve depreme dayanıksız olduğunu ısrarla iddia eden Mehmet Tatlıcı, kaçak ve depreme dayanıksız dediği Tat Towers’ı Tatlici.com.tr web sitesinde yayınlamaya devam ediyor.

Konu hakkında görüşüne başvurduğumuz Uğur Tatlıcı, “Biz bu web sitesinde bulunan yasadışı içeriğin kaldırılmasını defalarca Mehmet Tatlıcı’ya ihtar ettik ancak bu ihtarlarımızın hiçbirine cevap vermedi. Esasına bakarsanız, ilgili bölümleri kaldırmak dışında verebileceği bir cevap da yok. Projelerin hiçbirine Mehmet Tatlıcı veya ona bağlı şirketlerin en küçük bir dahli dahi olmamıştır. Zaten dikkat ederseniz, web sitesinin hiçbir yerinde Mehmet Tatlıcı ismi de geçmiyor. “Tatlıcı Ailesi” ibaresi geçiyor. Web sitesi sanki Tatlıcı Ailesi tarafından yaptırılmış havası özellikle verilmiş. Tatlıcı Ailesinin kimlerden oluştuğu hususunda da hiçbir bilgi verilmemiş. Esasen web sitesini yaptıran Mehmet Tatlıcı’nın ta kendisidir. İşin gülünç tarafı, tenkis hesaplarında daha fazla miras payı alacağı düşüncesi ile mahkemelerde ve dava dilekçelerinde “Tat Towers kaçaktır! Tat Towers depreme dayanıksızdır!” gibi gülünç iddiaları ortaya atan ve avazı çıktığı kadar bağıran Mehmet Tatlıcı, her nedense bu sözde “kaçak” ve “depreme dayanıksız” taşınmazı web sitesinde, üstelik ilk sırada, goğsünü gere gere sergiliyor. Bu husus, mahkemeler nezdindeki “kaçak ve depreme dayanıksız” iddialarının gerçekte ne denli kötü niyetli ve asılsız olduğunun bir başka delilidir.” dedi.

Miras davaları tam zamanlı işi haline gelmiş
Mehmet Tatlıcı’nın rahmetli babası vefat etmeden 3 hafta önce avukatlarına miras davalarının takibi için vekalet verecek kadar sevgisiz ve duyarsız bir kişi olduğunu belirten Uğur Tatlıcı, “Bana göre, miras davalarının takibi Mehmet Tatlıcı’nın tam zamanlı işi haline gelmiş durumdadır. Bir örnek vermek gerekirse, iş akdine haklı olarak son verdiğimiz kişileri adeta kapıda bekleyip, “düşmanımın düşmanı dostumdur” misali, bu kişilerin bizlere duyduğu husumetten de faydalanarak onları yanına almaktadır. Bazı şartları yerine getirdikten sonra, onlarla omuz omuza vererek ben ve annem aleyhinde asılsız senaryolar üretmeye başlamaktadırlar. Miras davalarının açıldığı ve devam ettiği dönemde, Mehmet Tatlıcı ve iş akdine son verdiğimiz bu kişiler hakkımızda birçok asılsız suç duyurularında bulunmuşlar, Mehmet Tatlıcı ile aynı anda ifade vermeye gitmişler, avukatları hemen hemen aynı kişiler olmuş, bu dosyalardan birinde tanık olduğunu iddia eden bir kişi de sanki müştekiymiş gibi mahkemeye delil sunmuştur. Bu hususlar, Mehmet Tatlıcı ve bu kişilerin birlikte hareket ettiğinin çok açık ve net bir göstergesidir.” dedi.

Bazı insanlar için kin bal tatlıdır
Kendisi ve annesi hakkında yapılan asılsız suç duyurularının 10 tanesinden takipsizlik kararı verilmiş olduğuna işaret eden Uğur Tatlıcı, “Mehmet Tatlıcı, bana, anneme ve hatta belki de rahmetli babama duyduğu nefret ve hırsa yenik düşerek halen bu kötü niyetli ve asılsız suç duyurularına devam etmektedir. Bir filozofun dediği gibi “bazı insanlar için kin bal tatlıdır”. Mehmet Tatlıcı da bize duyduğu kin ve nefret duygularına ve para hırsına o kadar yenik düşmüştür ki, en son yaptığı asılsız suç duyurusuna ne yazık ki karısı Gizem Tatlıcı’yı dahi alet etmiştir. Ne var ki bu şikayeti hakkında da takipsizlik kararı verilmiştir. Tek amacının ben ve annemi dize getirip mirastan aslan payı alabilmek olduğu artık herkesçe malumdur. Kendisinin artık bu gibi asılsız ve gerçek dışı ithamlara bir son vermesini temenni ediyorum. Zaman zaman yakın çevresinin ve dostlarının da kendisine bu yönde telkinde bulunduğunu duyuyorum.” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top