Mehmet Tatlıcı’nın Haksız İşgali

mehmet_tatlicinin_haksiz_isgali_h351.png

Mehmet Tatlıcı, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı evlilikten olma oğludur. Mehmet Tatlıcı, merhum babasının kendisine bırakmadığı Beykoz Konakları’ndaki C74 No’lu 576 m2’lik lüks villada yıllardır bir kuruş bile ödemeden keyif sürmektedir.

 

Kendisine ait olmayan villada haksız işgalle keyif sürüyor
Aslında mülkiyeti ve üzerinde tasarruf etme hakkı, Mehmet Tatlıcı’ya değil terekeye ait olan bu lüks villanın ve gelirlerinin kontrolü, tereke mahkemesi ve mahkemenin atadığı resmi tereke yöneticilerine aittir ve villa üzerinde diğer mirasçıların da hakkı bulunmaktadır.

Mahkeme kararı Mehmet Tatlıcı’nın keyfini kaçırmıştı
Mehmet Tatlıcı’nın büyük bir pişkinlikle kendisine ait olmayan bu villada sürdürdüğü keyfi bir süre önce verilen mahkeme kararlarıyla biraz kaçmıştı:

İstanbul Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Mehmet Tatlıcı’dan yıllardır sürdürdüğü bu haksız işgal için harç ve kira bedelleri alınmasını istemişti.

(Bkz.; “Mehmet Tatlıcı’nın Keyfini Kaçıran Mahkeme Kararı” ve “Babasının Villasını Haksız Olarakİşgal Ettiği Anlaşıldı” haberleri).

Mehmet Tatlıcı’nın keyfini kaçıran başka Mahkeme kararları da var…  
Tereke (miras) Mahkemesi Hakimliği, 19 Aralık 2013 tarihinde Mehmet Tatlıcı’nın bu lüks villadaki haksız işgaline yönelik olarak aldığı kararda, emsal kira bedellerine göre hesaplama yapılarak kendisinden yıllardır sürdürdüğü bu haksız işgalin karşılığının alınması için tereke yöneticilerine talimat vermişti. Tereke yöneticileri de Mehmet Tatlıcı’ya bir ihtarname çekerek haksız işgali karşılığında ödemesi gereken faturayı çıkarmıştı.

(Bkz. “Mahkeme: Borcunu Ödemezse Mehmet Tatlıcı’ya Dava Açın ve Mehmet Tatlıcı’ya 438 bin TLlik Borcunu Öde İhtarnamesi haberleri)

Mehmet Tatlıcı, haksız yere işgal ettiği villanın aidatlarını da ödememiş
Mehmet Tatlıcı, haksız yere işgal ettiği terekeye ait villada keyif sürerken bu lüks villanın katılım bedelleriyle aidatlarını da aylarca ödememiş ve villanın yer aldığı Beykoz Konakları yönetimi de Tereke Mahkemesi’ne (İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi) müracaat ederek Mehmet Tatlıcı’nın haksız işgali altındaki bu villanın borçlarının ödenmesi için gereğinin yapılmasını istemişti.

Yediği ekmeğin, okuduğu gazetenin bile parasını ödememişti…
Hatta, Mehmet Tatlıcı bu villadaki haksız işgalini büyük bir keyifle sürdürürken, kapısına getirttiği yediği ekmeğin ve okuduğu gazetenin bile parasını ödememiş…

(Bkz. Yediği Ekmeğin, Okuduğu Gazetenin Bile Parasını Ödemiyor haberi)

Mehmet Tatlıcı’nın avukatı, “bizden haksız işgal bedeli almayın” dedi…
Şimdi, İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 20 Şubat 2014 tarihinde görülen 83. Celsesindeki bu konuyla ilgili gelişmeleri değerlendirebiliriz:

Mehmet Tatlıcı’nın avukatı Eylem Kılıç, davanın görüldüğü celsede Mahkeme Hakimliği’nden şunları talep ediyor:

  • C74 nolu villada bulunan müvekkilimize yönelik ecrimisil (bir taşınmazın haksız kullanımı için ödenmesi gereken tazminat) davası açılması yönünde mahkemenizce alınan 19/12/2013 tarihli ara kararından rücu edilmesini (geri dönülmesi) ve tereke temsilcilerine verilen yetki belgesinin iptalini talep ediyoruz.

Mahkeme, avukatın bu talebini reddetti.

Mehmet Tatlıcı haksız işgalin de, ödenmeyen borçların da sorumlusudur  
Tereke Mahkemesi, 20 Şubat 2014 tarihinde verdiği kararlarında, Mehmet Tatlıcı’nın yukarıdaki iki talebini de reddetti:

Mahkeme Hakimliği, 18 nolu kararında şunları belirtti:
18- Mehmet Tatlıcı vekillerinin 19/12/2013 tarihli Beykoz Konakları C 74 nolu villaya ilişkin ecrimisil davası açılması hususunda tereke yönetimine yetki verilmesine ilişkin ara kararından rücu edilmesi taleplerinin reddine

Mahkeme Hakimliği, 21 nolu kararında şunları belirtti:
21- Beykoz Konakları C 74 nolu villanın ilgil yönetimine ödenmesi gereken aidatlarının yönetimeödenmesi aksı takdirde tereke yönetiminin aidat borçlarından sorumlu olmayacağı hususunda mirasçı Mehmet Tatlıcı (mernis adresine) ve villada ikamet eden Gizem Tatlıcı’ya muhtıraçıkartılmasına

Mahkemede görülen 83. celseye yansıyan başka ilginç gelişmeler de var. Aşağıdaki bölümde de, bu ilginç “oyunu” okurlarımızla paylaşmak istiyoruz:

Mehmet TatlıcıVillada ailem oturuyor diyor, ama gazeteler eşini evden uzaklaştırdı”diyor…
Davanın görülen celsesinde Mehmet Tatlıcı’nın avukatı Eylem Kılıç Mahkeme Hakimliği’nden şunu da talep etmiş;

  • C74 No’lu villada müvekkilimizin ailesi halen ikamet etmektedir. Bu villanın müvekkilimize tahsisini talep ediyoruz. 

Bu konu şu açıdan ilginç, çünkü mahkeme kayıtlarına geçen bu bilgiye göre “C74 no’lu villada Mehmet Tatlıcı’nın ailesi halen ikamet etmektedir” denilmesine rağmen, gazetelerde çıkan haberlerde Mehmet Tatlıcı’nın eşi Gizem Tatlıcı’yı bir başka mahkemede aldırdığı kararla 6 ay süreyle bu evden uzaklaştırdığı yazılmaktadır.

(Bkz. Mehmet Tatlıcı eşini mahkeme kararıyla evden uzaklaştırmış haberi).

Mehmet Tatlıcı’nın eşi Gizem Tatlıcı’yı 6 ay süreyle evden uzaklaştırdığı haberi, 16 Şubat 2014 tarihinde, Sabah Gazetesi’nde yayınlanmıştı.

Yani Mehmet Tatlıcı, mahkemeye bir yandan (haksız işgal ettiği) villada “ailem ikamet ediyor” diye beyanda bulunuyor, ama diğer yandan başka bir mahkemede aldırdığı kararla da ailem dediği eşini bu evden 6 ay süreyle uzaklaştırıyor…

Bu kadarına da “pes doğrusu!” denir…

İşte rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın devam etmekte olan tereke (miras) davasına yansıyan böylesine ibretlik gelişmeler var.

Bütün bunları okurlarımıza ve kamuoyuna sunmaya devam edeceğiz.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top