Mehmet Tatlıcı’nın iki şikayetine daha Takipsizlik kararı

mehmet_tatlicinin_iki_sikayetine_daha_takipsizlik_karari_h237.jpg

Mehmet Tatlıcı’nın Markalar Kanununa muhalefet ile ilgili asılsız ve kötü niyetli iki suç duyurusu dosyasında daha Takipsizlik kararı verildi…

Mehmet Tatlıcı’nın “Marka Hakkına Tecavüz” gerekçesi ile Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde bulunduğu suç duyurusunda takipsizlik kararı verildi.
 
Mehmet Tatlıcı, merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından hemen sonra, Uğur ve Nurten Tatlıcı hakkında suç duyurusunda bulunabilmek amacıyla, merhum Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesinin açılmasından tam 2 gün sonra, TAT markasının 37. Sınıftan marka tescili için başvuruda bulunmuş, ve bu marka başvurusu 2011 Ocak ayında tescil edilmişti.
 
Marka tescil edilir edilmez, Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın 20 yıla aşkın süredir kullandığı bu marka hakkında “Marka Hakkına Tecavüz” suçundan hem İstanbul hem de Antalya’da şikayetçi olmuştu.
 
Uğur ve Nurten Tatlıcı, savcılığa verdikleri ifadede, TAT Turizm markasının 1993 yılında, TAT Beach Golf Hotel markasının ise 2000 yılında tescil edildiğini, 2010 yılında ise 10 yıl süreyle yenilediklerini, yıllardır bu markaları kullandıklarını ve bu markaları tanınan bir isim haline getirdiklerini, müştekinin kötü niyetli tescilinin sicilden terkini için dava açacaklarını, merhumun 1994 tarihli vasiyetinde ilk eşinden olan oğulları Ali ve Ahmet’i mirastan ıskat ettiğini, müştekinin ise sadece saklı payı ile yetinmesini istediğini, söz konusu vasiyetname açılıp mahkeme nezdinde okunduktan sadece 2 gün sonra müştekinin bu tescil için başvurmasının müştekinin kötü niyetini açıkça ortaya koyduğunu beyan etmişlerdi.
 
Savcılık yaptığı incelemenin sonucunda, konunun miras uyuşmazlığından kaynaklı bir şikayet olduğunu ve “hukuki nitelik” taşıdığını, bu nedenle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdiğini açıkladı.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

1 Reply to “Mehmet Tatlıcı’nın iki şikayetine daha Takipsizlik kararı”

  1. Deli_Hukukçu dedi ki:

    Bu davalarının sonunu görmeye kimin ömrü yetecek merak ediyorum. Bu miras bu jenerasyona yar olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top