Mehmet Tatlıcı’nın kasıtlı mükerrer şikayetinden takipsizlik kararı çıktı

mehmet_tatlicinin_kasitli_mukerrer_sikayetinden_takipsizlik_karari_cikti_h236.jpg

Mehmet Tatlıcı’nın, Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı köşeye sıkıştırmak amacıyla kasten yaptığı asılsız mükerrer şikayetten takipsizlik kararı çıktı…

Mehmet Tatlıcı’nın avukatı Bahri Bayram Belen, Nisan 2011’de Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na, Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na 2009 yılında yaptıkları şikayet konusunda, Savcılıkta soruşturma devam ederken, Nurten Tatlıcı – Uğur Tatlıcı – Bülent Gültekin – E.B ve Murat Yüce aleyhinde kasten mükerrer olarak şikayette bulunmuşlardı.

Mehmet Tatlıcı bu mükerrer şikayetinde, Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın bahsi geçen tarihi eserleri Tereke mahkemesinden gizlediklerini ve hatta sahteleri ile değiştirdiklerini iddia etmişti.

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı, kendilerine ibraz edilen kalabalık dosyanın da etkisiyle, Nurten Tatlıcı’nın Beykoz Konaklarındaki evinde arama ve el koyma kararı verilmesi talebiyle Beykoz Sulh Ceza Mahkemesi’ne müracaatta bulunmuş, bu mahkemenin talebi reddetmesi üzerine üst Mahkeme olan Asliye Ceza Mahkemesi’ne müracaat etmiş, ve bu makamdan da talep bir kez daha reddedilmiştir.

Nurten Tatlıcı ve Uğur Tatlıcı’nın avukatları, ancak polise yazı yazılmasının ardından bu olaydan haberdar olmuştu. Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na gerekli ifadeler tekrar verilmişti.

İfadelerin tamamlanmasının ardından Beykoz Cumhuriyet Savcılığı şikayetin arkasındaki iftira ve mükerrerliği anlayarak takipsizlik kararı vermiştir.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top