Mehmet Tatlıcı’nın Sekreteri Tazminat Ödemeye Mahkum Edildi

mehmet_tatlicinin_sekreteri_tazminat_odemeye_mahkum_edildi_h306.jpg

Ekonomist dergisinin 23 Temmuz 2011 tarihindeki sayısında yayınlanan “Dev Miras Kavgasında Söz Mehmet Tatlıcı’da” röportajı içerisinde Mehmet Tatlıcı adına bazı açıklamalar yapan SERAP DURMUŞ, Uğur Tatlıcı hakkında ağır ifadeler ve ithamlar içeren bazı cümleler sarfetmişti. Bunun üzerine Uğur Tatlıcı’nın avukatları harekete geçerek MEHMET TATLICI ve sekreteri SERAP DURMUŞ aleyhine manevi tazminat davası açmışlardı.

Istanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen bu davanın 23 Mayıs 2013 tarihli duruşmasında karar çıktı. Mahkeme, Mehmet Tatlıcı’nın sekreteri Serap Durmuş’u Uğur Tatlıcı’ya 3000.00 TL manevi tazminat ödemeye ve kararın Ekonomist dergisinin ilk nüshasında yayınlanmasına mahkum etti.

Röportaj metninde hakaret ve ithamlar vardı
Mehmet Tatlıcı’nın sekreteri Serap Durmuş’un Ekonomist dergisinin 23 Temmuz 2011 sayısına verdiği röportajlar iddiaya göre ağır hakaret ve ithamlar içeriyordu. Uğur Tatlıcı konu hakkında Tatlıcı Gerçekleri’ne konuştu:
“Bu kararın çıkması bizi memnun etti. Mehmet, Ekonomist dergisinin Temmuz 2011’deki bir sayısına sekreteri Serap aracılığı ile bazı yakışık almayan ve haddini aşan cümleler sarfetmişti. Bunlar kamuoyunu aydınlatmaktan uzak olan ve kişilik haklarımı hedef alan ifadelerdi. Derhal mahkemeye başvurduk ve manevi tazminat davası açtık. 23 Mayıs 2013 tarihindeki duruşmada mahkeme talebimizi haklı bularak Serap’ın 3000.00 TL manevi tazminat ödemesine ve kararın aynı dergide yayınlanmasına karar verdi.”

Babasının hatırasına hürmette kusur etmeye devam ediyor
Uğur Tatlıcı şöyle devam etti:
“Mehmet, babamın aziz hatırasına karşı yükümlü olduğu hürmeti hiç bir zaman göstermedi. Bir öz evlat nasıl olur da babası vefat etmeden 3 hafta önce avukatlarına miras davalarının takibi için vekalet verir, babasının vefatından birkaç saat sonra tüm bankalara rahmetli babasının hesap bakiyelerini sorgulayan, daha önceden hazırlanmış ve ölüm tarihi elle doldurulmuş dilekçeler gönderir, daha cenazesi bile kalkmadan hastaneden ölüm belgesi edinerek mirasçılık belgesi almak için mahkemeye koşar? Bu baba bunları hak edecek ne yaptı?”

Mehmet Tatlıcı 16 yıl hapis istemi ile yargılanıyor
Mehmet Tatlıcı’nın 16 yıl hapis cezası talebiyle yargılandığını belirten Uğur Tatlıcı: “Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, annem ve benim hakkımda çirkin ithamlarda bulunarak savcılıklara asılsız şikayetlerde bulundu. Hakkımızda yaptığı doğrudan ve dolaylı 11 suç duyurusundan da takipsizlik kararı çıktı. Tüm bunlara bir son vermek için iftiradan şikayetçi oldum, savcılık Mehmet hakkında iddianame düzenledi ve aleyhinde ceza davası açıldı. Şu anda 16 yıl hapis istemi ile yargılanıyor. Ne yazık ki hala anneme ve bana duyduğu öfkeye yenik düşmeye devam ediyor. Her yere asılsız ve mesnetsiz ihbarlar, şikayetler yağdırıyor. Cumhurbaşkanlığı makamına varana kadar birçok resmi makamı bu kötü niyetli emellerine alet etmeye çalıştı. Umarım bir gün bu yaptıklarının ne kadar yakışıksız olduğunun farkına varır. Kendisini şu üç günlük dünyada para ve pul hırsını bir kenara bırakıp babama karşı daha fazla saygısızlık etmemeye davet ediyorum. Bu kaçıncı davetim ben de bilmiyorum. Para ve mal hırsı bir insanın gözünü nasıl bu kadar döndürebilir, anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top