Mehmet Tatlıcı’ya 3 Ay Hapis Cezası!

mehmet-tatlici-hapis-cezasi.jpg

25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanmak için açtığı dava sürecinde, Beykoz İcra Ceza Mahkemesi Hakimliği tarafından Mehmet Tatlıcı hakkında, 24 Ekim 2014 tarihli duruşmada, “nafaka borcunu ödememesi sebebiyle” 3 AYA KADAR TAZYİK HAPSİNE mahkum edilmesine karar verildi. Mahkeme, borcun ödenmesi halinde cezanın kalkacağını belirtti.

 

NE OLMUŞTU?

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evlilikten dünyaya gelen üç oğlundan biri olan Mehmet Tatlıcı, 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanmak için dava açmıştı.

Dava sürecinde Mahkeme Hakimliği, Mehmet Tatlıcı’nın boşanmak istediği eşine nafaka ödemesi gerektiğine karar vermişti. Ancak Mehmet Tatlıcı, bu nafakayı ödeyecek durumda olmadığını, hatta borca batık olduğunu (!) iddia etmişti (Bkz. “Mehmet Tatlıcı Kimden Neyi Saklıyor?” haberi).

MEHMET TATLICI, 500.000 LIRAYA YAKIN NAFAKA BORCUNU AYLARDIR ÖDEMEDİ

Mehmet Tatlıcı, boşanma davası açtığı 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’ya, bu konudaki mahkeme kararına rağmen, toplam 478.163 lira ve 95 kuruşluk nafaka borcunu 18 Kasım 2014 tarihi itibariyle hala ödememiş durumda ve bu aralar kendisine ulaşmak da pek mümkün değil!

Ancak, artık ortalıkta pek görünmemeyi tercih eden Mehmet Tatlıcı, kendini garantiye alacak başka adımlar da atmış…

PORSCHE VE BMW MARKA ÖZEL ARAÇLARINI ŞİRKETİ ADINA TESCİL ETTİRDİ

Mehmet Tatlıcı, ayrıca Mahkeme’nin bu kararlarına karşılık, sanırız bir “tedbir olarak” kendine ait PORSCHE ve BMW marka özel araçlarını da kendi şirketine tescil ettirmiş. Daha önce, nafaka borcunu ödemediği için yine kendisine ait bir araca (Dacia Logan) da haciz konulmuş.

Anlaşılan, Mehmet Tatlıcı diğer araçlarına da haciz konulmaması için özel araçlarını bu şekilde “kendi mülkiyetinde tutmama” çabası içinde…

MEHMET TATLICI, 3 AYA KADAR “TAZYİK HAPSİNİ” Mİ, YOKSA YARIM MİLYONA YAKIN NAFAKA BORCUNU MU ÖDEMEYİ TERCİH EDECEK?

Artık pek ortalıkta görünmeyen Mehmet Tatlıcı’nın, yarım milyona yaklaşan nafaka borcunu ödeyip-ödemeyeceği ve hakkında verilen bu HAPİS CEZASINA karşı nasıl bir adım atacağı merak konusu…

İlişikte, Beykoz İcra Ceza Mahkemesi Hakimliği’nin MEHMET TATLICI hakkında vermiş olduğu 3 aya kadar tazyik hapsi cezası kararını okurlarımızın bilgisine sunuyoruz.

Gelişmeleri okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top