Mehmet Tatlıcı’ya Dayak Davası

mehmet_tatliciya_dayak_davasi_h330.jpg

İş adamı Mehmet Tatlıcı, boşanacağı eşinin işlettiği sanat galerisinde rastladığı Fransız mimarı darp etti. Mimarın ofiste yattığını görünce sinirlendiğini söyleyen Tatlıcı’ya dava açıldı.

İstanbul’da 2009 da ölümünün ardından serveti çocukları arasında paylaşılamayan işadamı Salih Tatlıcı’nın büyük oğlu Mehmet Tatlıcı, boşanma davası açtığı eşi Gizem Tatlıcı’nın işlettiği Tatart Sanat Galerisi’ni adamları ile basıp, burada Fransız bir mimarı darp ettiği iddiasıyla davalık oldu. Hazırlanan iddianameye göre Mehmet Tatlıcı 18 Kasım 2013 günü avukatları, muhasebecisi ve koruma ile Tatart Sanat ve Araştırma Merkezi’nin Maçka Caddesi üzerindeki binasına gitti. Şirketin hakim ortağı ve Mesul müdürü olduğunu belirten Tatlıcı, kayıtları incelemek istediğini söyledi.

Şirkette daha önce eşinin görüşmesini istemediği Mimar Richard Israel Tuil ile karşılaşan Tatlıcı, küplere bindi. Senin burada ne işin var diye bağıran Tatlıcı, Tuil’in küfür ile karşılık vermesi üzerine ise birkaç yumruk attı. Fransız mimarı dışarı atan Tatlıcı, bu kişinin şirkette yatıp kalktığını tespit ettiği odanın anahtarını da çilingire değiştirtti.

“BENİ SİNDİRMEK İÇİN”
O sırada bir üniversitede derste olan Gizem Tatlıcı olayı telefonla haber aldı ve avukatı ile şirkete geldi. Mehmet Tatlıcı’nın adamları ile karşılaşan Gizem Tatlıcı, karakola giderek şikayetçi oldu. Eşinin % 25 ortağı olduğu şirkete baskın yapıp anahtarları değiştirdiğini iddia eden Gizem Tatlıcı, Fransız mimarın misafiri olduğunu, eşinin aralarında süren boşanma davasında kendisini sindirmek için böyle bir şey yaptığını kaydetti.

Mehmet Tatlıcı ise ifadesinde, uzun süredir işleyişi ve hesapları konusunda bazı tereddütlerinin bulunduğu şirketi kontrol için gittiğini, içeride daha önce şirkete girmesini yasakladığı Richard Israel Tuil’i görünce sinirlendiğini, bu şahsın kendi odasını yatakhane olarak kullandığını tespit ettiğini söyledi. Tuil’i şirketten kovduğunu belirten Tatlıcı, daha sonra polislerle şirkete geldiğini geri döndüğünü ve kendisinden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Savcılık yürüttüğü soruşturma sonucunda Mehmet Tatlıcı hakkında “basit yaralama”, Richard Israel Tuil hakkında ise “hakaret” ve “işyeri dokunulmazlığını ihlal etme” suçları kapsamında dava açtı. Şüpheliler İstanbul Sulh Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Haber Kaynağı: Sabah Gazetesi (4 Ocak 2014)

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top