Mehmet Tatlıcı’ya Haciz Şoku!

mehmet-tatliciya-haciz.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden oğlu Mehmet Tatlıcı’nın başı, para hırsıyla koşuşturdukça, dertten de kurtulmuyor. Mehmet Tatlıcı’ya şimdi de boşandığı eşi Gizem Tatlıcı’ya ödemesi gereken borçlarını ödemediği için Beykoz İcra Dairesi’nden 600.000 (ALTIYÜZ BİN) lirayı aşkın bir haciz borcu çıkarıldı.

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden olan üç oğlundan biridir. Bugün sahip olduğu lüks içindeki yaşamını borçlu olduğu merhumu babasının vasiyetnamesinde kendisine bıraktığı ve milyonlarca dolar olduğu söylenen “oldukça yüklü” miras payını beğenmeyen Mehmet Tatlıcı, daha fazla para elde etmek amacıyla, babasının vasiyetnamesini iptal ettirmek ve tereke (miras) tespit davaları açmıştı.

MEHMET TATLICI AÇTIĞI DAVALARDAN BEKLEDİĞİ HİÇBİR SONUCU ALAMADI…

Ancak Mehmet Tatlıcı’nın merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın 22 Şubat 2009’daki vefatından beri büyük bir avukat ordusunun da yardımıyla (bakınız: “Avukat Koleksiyonunu Genişletiyor” ve “Mehmet Tatlıcı’nın Avukat Koleksiyonu” haberleri) sürdürdüğü bu anlamsız hukuk mücadelesi, her aşamada kendi aleyhine sonuçlar doğurdu:

Yargı, Mehmet Tatlıcı’nın iptal ettirmeye uğraştığı rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesinin aynen geçerli olduğuna karar verdi. (Bakınız: “Yargıtay Vasiyetnamenin İptalini Reddetti” haberi).

Mehmet Tatlıcı’nın büyük paralar harcadığı avukatlar ve hukuk profesörlerinden oluşan “hukuk ordusu” yardımıyla, adeta hukuku geriye doğru işleterek daha fazla miras payı için sürdürdüğü nafile mücadelesi de hukuk duvarına çarptı ve yargı, Mehmet Tatlıcı’nın mirastan alabileceği miktarın, aynen rahmetli babasının vasiyetnamesinde belirttiği gibi saklı payıyla sınırlı olmasına karar verdi… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Adalet Bir Kez Daha Yerini Buldu” ve “Güvendiği Dağlara Kar Yağdı” haberleri).

Sonuçta Mehmet Tatlıcı’nın yaklaşık 6,5 yıldır sürdürdüğü bu anlamsız hukuk mücadelesi kendisine beklediği hiçbir sonucu getirmedi…

Bunun yanında Mehmet Tatlıcı, bu süreçte tüm aile fertleriyle de her şeyi sulh içinde konuşarak, anlaşarak halletmek yerine, onlara da ayrı ayrı davalar açarak ve aleyhlerinde suç duyurularında bulunarak mahkemelik olma yolunu tercih etti. Kendisiyle aynı soyadını taşıyan tüm aile fertlerini üzen ve kendi aile fertlerini mahkum ettirme amacıyla devam ettirdiği bu ibretlik dava süreçlerinin hepsi de bir bir Mehmet Tatlıcı’nın aleyhine sonuçlandı. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ve “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” haberleri)

MEHMET TATLICI TÜM AİLE FERTLERİ İLE KAVGALI VEYA MAHKEMELİK…

Bu süreçte Mehmet Tatlıcı sadece anne-babasıyla, kardeşleriyle ve yeğenleriyle değil, 25 yıllık eşi ve kendi öz çocuklarıyla da insan vicdanını yaralayan bir didişme, dava açma, suç duyurusunda bulunma takıntısı içinde kendini tüketmeye ve tüm ailesini de üzmeye devam etti… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için bakınız: “Bu Nasıl Bir Baba?” ; “Önce Dinletti, Sonra Boşanma Davası Açtı” ; “Mehmet Tatlıcı’ya Dayak Davası” ; “Mehmet Tatlıcı, okuma yazma bilmeyen yaşlı annesine nasıl parmak bastırdı?” ve “Mehmet Tatlıcı yeğenini niçin kandırıp, zorla alıkoydu?” haberleri).

Tatlıcı Gerçekleri Haber Sitesi’nin özellikle “Perde Arkası” bölümünde Mehmet Tatlıcı’nın normal bir insan aklı ve vicdanının almayacağı bütün bu haksız ve hukuksuz mücadelesini, ekindeki resmi belgelere dayanan kanıtlarla birlikte gözler önüne seren haberler ve yazı dizileriyle doludur… (Lütfen bakınız: Tatlıcı Gerçekleri Perde Arkası”).

BEYKOZ İCRA DAİRESİ’NDEN MEHMET TATLICI’YA 611.467 LİRA 39 KURUŞ’LUK HACİZ!

Ancak buna “etme-bulma dünyası” mı demek gerekir, takdirini okurlarımıza ve kamuoyu vicdanına bıraktığımız sonuçlar da bir bir Mehmet Tatlıcı’yı bulmaya başladı…

Son olarak boşanmak için her yolu denediği 25 yıllık eşi, iki çocuğunun annesi Gizem Tatlıcı’ya ödemesi gereken borçları ödemediği için Beykoz İcra Dairesi, Mehmet Tatlıcı’ya tam 611.467 lira ve 39 kuruşluk bir haciz borcu çıkardı…

Mehmet Tatlıcı’nın bu ALTIYÜZBİN lirayı aşan haciz borcunun içine faiz ve masraflar dahil edilmemiştir; onların da eklenmesiyle Mehmet Tatlıcı’nın HACİZ BORCU neredeyse BİR MİLYON liraya yaklaşacak.

Haber merkezimizin yaptığı araştırmaya göre, İstanbul Beykoz İcra Dairesi, Mehmet Tatlıcı’nın haciz borcunun tahsili için 22 Ekim 2015 tarihinde tereke (miras) davasının görülmekte olduğu İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gerekli bildirimlerde bulunmuştur.

Haberimizin ilişiğinde ilgili belgeleri okurlarımız ve kamuoyu bilgisine sunuyoruz.

Gelişmeleri okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top