Mezarında Borçlu Yatıyor

mezarinda_borclu_yatiyor_h280.jpg

İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin 7 Şubat 2013 tarihli Tereke duruşmasında çıkan kararlar bazı mirasçıların yüzünü güldürdü. Duruşmada; Bedriye Kamer Tatlıcı’ya 8500 TL, Salih Ziya Tatlıcı’ya ise 4500 TL maaş bağlandı.

İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin 7 Şubat 2013 tarihi duruşmasından çıkan kararlar mirasçıları sevindirdi. Kararda, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın torunu Bedriye Kamer Tatlıcı‘nın hali hazırda aldığı 7000 TL maaşa 1500 TL zam yapılarak toplam aylık 8500 TL maaş ödenmesine karar verildi. Mahkemenin hakimi ayrıca rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın büyük torunu Salih Ziya Tatlıcı‘ya da 4500 TL aylık maaş bağlanmasına hükmetti.

Tereke yöneticilerine de zam yapıldı
7 Şubat 2013 tarihinde sadece mirasçıların yüzü gülmedi. Mahkeme, tereke yöneticileri ve görevlilerinin maaşlarına da zam yaptı. Mehmet Salih Tatlıcı terekesinin yöneticilerinin aylık maaşları 6500 TL’den 8000 TL’ye çıkarıldı.

Terekenin bugün itibariyle toplam borcu 3.000.000 dolar
2009 yılının Şubat ayında vefat eden Mehmet Salih Tatlıcı Terekesinin bugün itibari ile yaklaşık 3 milyon dolar borcu bulunduğu belirtiliyor. Belediye, Maliye ve muhtelif taşaronlara 4 yıldır borcu bulunan Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesi, gelirleri yetersiz olduğu için bu borçları bir türlü ödeyemiyor.

Tat Towers’ı mirastan daha fazla pay elde etmek amacıyla karalamakla yetinmeyip kiralanmasına da karşı çıkarak Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı bir an önce masaya oturtmaya çalışan bazı mirasçılar nedeniyle tereke borçlarının git gide arttığı belirtiliyor. Bugün itibari ile Mehmet Salih Tatlıcı terekesinin toplam borcunun 3.000.000 doların üzerinde olduğu ve bu borcun işleyen faiz nedeniyle her geçen gün artmaya devam ettiği belirtiliyor.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Uğur Tatlıcı: “Tat Towers’ın sadece 2 aylık kirası terekenin tüm borçlarını ödemeye yeter. Tat Towers kiralanmadıkça maliye her yıl 8-10 milyon dolar gelirden mahrum kalıyor. Geçmişte mahkeme Tat Towers’ın kiralanması için atılması gereken adımları bir türlü atmadı. Bu nedenle bina halen atıl duruyor. Tat Towers bugün itibari ile kiralanmaya hazır durumdadır. Diğer mirasçıların “kaçaktır, depreme dayanıksızdır” gibi iddialarının en büyük amacı, ben ve annemi bir an önce masaya oturtup mirastan aslan  payı koparmaktır. Hatta bu karalama kampanyalarında o kadar ileri gitmişlerdir ki, duruşma salonunda “Tat Towers gecekondudur” diyerek bu ifadelerini duruşma zaptına dahi geçirmişlerdir. Babam mezarında borçlu yatacak bir insan değil. Ben ve annem bundan büyük üzüntü duyuyoruz ve Tat Towers’a bir an önce yaşam verilmesini istiyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Haluk Burcuoğlu ve Engin Baltacı vekillikten istifa etti
Salih Ziya Tatlıcı’nın uzun süredir vekilliğini yapan Ahmet Tatlıcı’nın avukatları Prof. Dr. Haluk Burcuoğlu ve Engin Baltacı, Salih Ziya Tatlıcı’nın başka bir avukata vekalet vermiş olması nedeniyle vekilliğinden çekildiklerini ve vekalet ilişkisinden doğan tüm haklarını saklı tuttuklarını duruşmada belirttiler.

Ahmet Tatlıcı ile uzun süredir himayesi altında bulunan Salih Ziya Tatlıcı’nın aralarının açılmış olabileceğine işaret eden bu gelişmeden sonra davanın ilerleyen yıllardaki seyri merakla bekleniyor.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top