Milli Eğitim Vakfına Mehmet Salih Tatlıcı desteği

milli_egitim_vakfina_mehmet_salih_tatlici_destegi_h258.jpg

Merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı, Milli Eğitim Vakfına bağışta bulundu. Yapılan bu bağış ile, ilköğretim öğrencilerinin yanı sıra, Üniversite öğrencilerinin de bir yıl boyunca tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı bildirildi.

1981 yılında kurulan Miili Eğitim Vakfı, milli eğitim bakanlığına bağlı her kademe ve türdeki eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Vehbi Koç, Sakıp Sabancı, Prof. Dr. Ihsan Doğramacı gibi isimlerin kurucusu olduğu Milli Eğitim Vakfı, Türkiye genelinde bugüne dek 128 okul yaptırdı. 26000 öğrenciye karşılıksız burs veren MEV, kuruluşundan bu yana 7 öğrenci yurdu, 5 öğretmenevi, 2 öğretmen lokali yapımına da imzasını attı.

Sırada “Mehmet Salih Tatlıcı Üniversitesi” var
Konu hakkında bir açıklama yapan UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı, çevre projelerinin yanısıra eğitim projelerine de ağırlık vereceklerini bildirdi. Milli Eğitim Vakfının genç bir vakıf olmasına rağmen çok önemli projelere imza attığını kaydeden Uğur Tatlıcı, “Atatürk’ün “Gerçek yol gösterici bilimdir” cümlesi eğitimin dünya için önemini bir anlamda özetliyor. Ben bir doğa hayranıyım. Grubuma da bu kültürü aşılıyorum. Türkiye’de çevre bilincini yerleştirmeyi amaçlayan birçok projeye katkıda bulunduk. Bu bilinci artırmanın en başlıca yolu bana göre eğitimdir. Rahmetli babam ilkokul mezunuydu fakat eğitime çok önem verirdi. Vaktiyle kendisi eğitim sektörüne çok ciddi miktarlarda bağışlar yaptı. Bağışlarının hepsini sessiz sedasız ve gizli olarak yapardı. Daha önemli eğitim projelerine de imza atmayı çok istiyordu ancak ne yazık ki ömrü vefa etmedi. Biz bu bayrağı kendisinden devraldık. Bir ülkenin eğitim sistemine yapılan yatırım, o ülkenin kalkınması için yapılabilecek en karlı yatırımdır. Yakın gelecekte, rahmetli babamın en büyük hayali olan Mehmet Salih Tatlıcı Üniversitesinin kapılarını genç beyinlere açarak Türkiye’ye değerli bir eğitim kurumu daha kazandırmak istiyoruz. Rahmetli babamın bu hayalinin gerçek olması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top