Mirasçılar Tat Towers için neden Depreme Dayanıksız diyor?

mirascilar_tat_towers_icin_neden_depreme_dayaniksiz_diyor_h231.jpg

Mirasçıların Tat Towers için “Depreme Dayanıksız” ısrarlarının perde arkasında ne var?

Uğur ve Nurten Tatlıcı dışındaki mirasçılar “Tat Towers Depreme Dayanıksız” iddialarında neden bu kadar ısrarcılar?

Uğur ve Nurten Tatlıcı dışındaki mirasçılar, rahmetli babalarının en önemli eseri olan Tat Towers’ın kaçak ve depreme dayanıksız olduğu gibi haksız ve dayanaksız iddialarla binaya çamur atıp herkese “pes artık” dedirtecek bir biçimde, birer abide olan bu iki kule hakkında mahkeme huzurunda “gecekondu” nitelemesinde dahi bulunabilecek kadar ileri gitmiştir.

İnsanın aklına ister istemez şu soru geliyor:
Madem,  çatısı 15 yıl önce bitmiş olan ve yıllardır bütün heybetiyle ortada duran Tat Towers’ın iskan durumu ve depreme dayanıklılığı  ile bu kadar yakından ilgileniyorlardı, rahmetli babaları hayatta iken  neden bu sözde “gecekonduyu” yıktırmak için resmi mercilere başvurmadılar?

Tabii ki tüm bu çamur kampanyalarının arkasında kendilerince iki büyük hesap yatmaktadır:
Birincisi, Tat Towers’ta Nurten ve Uğur Tatlıcı’nın %25 müşterek mülkiyet payı vardır. Kalan %75 babalarının terekesinindir (ki bunun da yaklaşık %72’si Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya aittir). Bu hesaba göre Tat Towers’ın yaklaşık %79’u Uğur ve Nurten’e aittir. Hatta ve hatta, paylaşım kuralını devreye sokmaya karar verirlerse, tamamı onlara ait olacaktır.

Bu nedenlerden dolayı, Tat Towers’ın kiralanması durumunda, tüm kira gelirlerinin %25’i Uğur ve Nurten’in hesabına yatacaktır. “Bana yar olmayan sana da yar olmasın” mantığı ile hareket eden diğer mirasçılar, bu gayrimenkulün kiralanmasını engellemek için, “kaçaktır, depreme dayanıksızdır, gecekondudur!” tarzı gerçek dışı olduğu kadar da gülünç olan ifadeler kullanarak, ısmarlama deprem raporları dahil olmak üzere, ellerinden gelen her tür karalamayı yapmaktadırlar.

Bu karalamanın arkasındaki ikinci neden ise, terekenin en önemli mal varlığı olan Tat Towers’ı karalayarak, terekedeki malların değerini asıl değerinden daha düşük bir tutar olarak saptatmak suretiyle, Uğur ve Nurten’e babalarının sağlığında bağışladığı mallardan, hiç de hakları olmadığı halde daha yüksek bir tenkis elde etmeyi planlamaktadırlar. Kaldı ki avukatları bunu duruşma salonunda açık açık dile dahi getirmişlerdir.

Mehmet Tatlıcı başta olmak üzere tüm diğer mirasçılar, bu karalama faaliyetleriyle kamu menfaatini hiçe sayıp, tamamen kendi kişisel menfaatlerini gözetmektedirler. Tat Towers’ın kiralanması ileMaliye’nin kasasına her yıl milyonlarca  lira vergi girmeye başlayacaktır. Binaların işletmeye açılması halinde ekonomiye sağlayacağı diğer direk ve dolaylı katkılar da açıktır.  Fakat Mehmet Tatlıcı ve diğer mirasçılar kendi çıkarları uğruna buna engel olmaya çalışmaktadırlar.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

2 Replies to “Mirasçılar Tat Towers için neden Depreme Dayanıksız diyor?”

  1. Güngör Emek dedi ki:

    Çamur at izi kalsın! Nasılsa kendinin olamayacak ya başkasına da yar olmasın mantığıyla başlatılmış bir karalama kampanyası bence… Üniversite yıllarımızda inşaatı başlamıştı bu binanın 15 senedir dimdik ayakta durup hiç zarar görmediğine ve bunun için profesörler bile olumlu görüş verdiğine göre neyi tartışıyor bu insanlar merak ediyorum doğrusu?

  2. devrim akkoyun dedi ki:

    Yazık günah bu kadar çabaya emeğe. koskoca binalar yatıyor orda onlarca yıldır. milli servet heba oluyor. kiralanınca mirasçıların cebine de para girmeyecek mi sanki? bu nasıl bir hesap anlamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top