Salih Ziya Tatlıcı hakkında 6 Yıl Hapis İstemiyle Dava Açıldı

salih_ziya_tatlici_hakkinda_6_yil_hapis_istemiyle_dava_acildi_h309.jpg

Bir torun düşünün… Dedesi, oğlunun kendine yaptıklarına rağmen torununun mirasından faydalanmasını vasiyet etsin ve bu torun da vefa borcunu dedesinin geride bıraktıklarına saldırarak, tehdit, hakaret ve küfürler yağdırarak ödesin. Sonra da bunu sanki bir marifetmiş gibi Facebook’tan tüm dünyaya duyursun.

Bahsettiğimiz konu, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın torunu Salih Ziya Tatlıcı ile ilgili.

(salih-ziya-tatlicidan-yumruk-servisi)

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının üzerinden dört yıldan fazla zaman geçti. Rahmetli hayattayken, ilk eşinden olan oğulları Ali ve Ahmet Tatlıcı’nın kendisine ve ikinci eşine yaptıklarından duyduğu büyük üzüntüyle, onların mirasından yararlanmasını istemediği bir vasiyetname hazırlamıştı. Büyük oğulları Ali ve Ahmet Tatlıcı, rahmetlinin işyerini ve evini basmış, kendisine hakaretler ve tehditler yağdırmış, ikinci eşinin boğazını sıkmış ve tehdit etmişlerdi.

(rahmetli-salih-tatlici-nedenbir-vasiyetnamehazirlama-geregi-duydu)

Hayatta olduğu dönemde tüm ihtiyaçlarını karşılamıştı
Mehmet Salih Tatlıcı, hayatta olduğu sürece eğitimleri, çalışma hayatları, evlenip birer yuva kurmaları ve daha sonra yaşadıkları boşanma süreçleri dahil ilgisini, maddi ve manevi desteğini asla esirgemediği oğullarının, hiç hak etmediği bu saldırıları ve hakaretlerine maruz kalmış ve bunun üzerine yaptığı resmi vasiyetnamesinde Ali ve Ahmet’in mirasından yararlanmasını istemediğini dile getirmişti. Ancak Mehmet Salih Tatlıcı, vefatından sonra öğrenilen bu vasiyetnamesinde, küçük oğlu Mehmet ile kendisine bunları yapan Ali’nin çocukları Salih Ziya ve Bedriye Kamer’in ise mirasından saklı payları oranında faydalanmalarını istediğini özellikle belirtmişti.

Vefa borcunu yumrukla ödedi
Babası Mehmet Salih Tatlıcı’ya saldıran, hakaretler yağdıran, babasının ikinci eşinin boğazını sıkıp tehditler savuran Ali Tatlıcı’nın oğludur Salih Ziya Tatlıcı… Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın mirasından saklı payını almasını istediği torunu Salih Ziya Tatlıcı, dedesinin sağlığında kendisine sevgiyle sağladığı imkân ve olanaklara vefatında da mirasından verdiklerine “vefa borcunu” farklı bir şekilde ödemeye ve ödetmeye çalışıyor: Dedesinin geride bıraktıklarına ve onun ikinci eşinden oğlu olan amcası Uğur Tatlıcı’yasaldırarak, hakaretler yağdırarak, tehditler savurarak… Bu biraz da yukarıda kısaca özetlediğimiz trajediyi hatırlatıyor bize: Sen bir baba ve dede olarak evlatlarına ve torunlarına yaşamın boyunca her türlü maddi ve manevi desteği sevgiyle ver, ama onlar sana ve yakınlarına saldırsın… Hem hayattayken, hem de vefatından sonra sana ve yakınlarına hakaret etmeye ve tehditler savurmaya devam etsinler…

Uğur Tatlıcı’nın ofisini basıp güvenlik görevlisini yumrukladı
Salih Ziya Tatlıcı 17 Ocak 2013 tarihinde, rahmetli dedesi Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşinden oğlu ve kendisinin de amcası olan Uğur Tatlıcı’nın ofisini basmış, ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunmuş, orada kendisine engel olmaya çalışan bir görevliyi darp etmiş, amcası Uğur Tatlıcı’ya tehditler ve küfürler savurmuştu. Salih Ziya, bunlarla da yetinmeyip bir gün sonra, 18 Ocak 2013 tarihinde, İnternet’te yer alan Facebook sayfasında bu olayı sanki bir marifetmiş gibi, “Dayak yiyenler müjde, eşek sudan geliyor” başlığı atarak duyurmuştu. Bu saldırı olayını o tarihlerde Tatlıcı Gerçekleri’nde, Salih Ziya Tatlıcı’dan yumruk servisi başlığı ile verdiğimiz bir haberle okurlarımızla paylaşmıştık.

Salih Ziya Tatlıcı hakkında 6 yıl hapis istemiyle dava açıldı
Bu saldırının ardından, Salih Ziya Tatlıcı tarafından darp edilen görevli ile hakaret ve tehditlere uğrayan Uğur Tatlıcı, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulunmuş ve Savcılık makamı yaptığı soruşturmanın ardından düzenlediği 26.04.2013 tarihli iddianame ile Salih Ziya Tatlıcı’nın yargılanması için Sulh Ceza Mahkemesi’ne müracaatta bulunmuştu. İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi de Cumhuriyet Savcılığı’nın bu talebini uygun görerek iddianameyi kabul etti ve Salih Ziya Tatlıcı’nın yargılanma süreci başladı.

Bu kin ve nefretin nedeni nedir?
İlişikteki belgelerde bütün bunları okurlarımızın bilgisine sunuyor ve şu soruların cevabını merak ediyoruz:
Bir torun düşünün… Ona hayattayken hiçbir kötülüğü dokunmamış, onun varlık ve rahatlık içinde yaşamasını sağlamış; vefatının ardından öğrenilen vasiyeti ile de bugün sahip olduğu her şeyi ona sevgiyle sunmuş olan rahmetli dedesi Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktıklarına duyduğu bu kin ve nefret nereden gelmekte? Yine bu torun, ona hiçbir kötülüğü dokunmamış baba bir amcası olan Uğur Tatlıcı’nın ofisini basıp neden bu şekilde saldırır, küfür ve tehditler savurur, yetmeyip onun yanında çalışan insanları neden darp eder? Ona bugüne kadar aldığı eğitimi, yaşamını sağlayan geçimi ve sahip oldukları için her şeyi fazlasıyla verenlere gösterilecek vefa bu mu olmalıdır?

Bu dünyanın malı bu dünyada kalır; bu ölümlü dünyada bize sahip olduğumuz her şeyi sevgiyle verenlere bir şey borçluyuz, onun adı da VEFA…

 

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top