Salih Ziya Titiz’e Mahkemeden Bir Ceza Daha

salih-ziya-titiz-yeni-ceza.jpg

Merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın torunu Salih Ziya Tatlıcı (Titiz) hakkında, İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, yaralama suçunu işlediği gerekçesiyle yeni bir mahkumiyet kararı verildi. Salih Ziya Tatlıcı (Titiz) daha önce de hakaret ve tehdit suçlarından İstanbul 37. Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış ve mahkum olmuştu…

MAHKEME’NİN SALİH ZİYA TATLICI’YA (TİTİZ) VERDİĞİ MAHKUMİYET KARARI

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi, 16 Aralık 2015 tarihli kararında Salih Ziya Tatlıcı’yı (Titiz) yaralama suçundan mahkum etmiş ve karar şu şekilde gerekçelendirilmiştir:

Sanık Salih Ziya Tatlıcı’nın (Titiz) güvenlik görevlisi H.B.’yi darp ettiği mahkemece sabit görüldüğünden Türk Ceza Kanunu 86/2 madde gereğince takdiren 120 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına; ayrıca Türk Ceza Kanunu 86/3c ve son madde gereğince sanığın cezasında takdiren ½ oranında arttırma yapılarak, sanığın 180 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiş, daha sonra da Türk Ceza Kanunu 62. Madde gereğince 1/6 oranında indirime gidilerek sanık Salih Ziya Tatlıcı’nın 3.000 TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA karar verilmiştir.

NE OLMUŞTU?

Salih Ziya Tatlıcı 17 Ocak 2013 tarihinde, rahmetli dedesi Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşinden oğlu ve kendisinin de amcası olan Uğur Tatlıcı’nın ofisine gelerek, tanık ifadelerine göre ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunmuş, orada kendisine engel olmaya çalışan bir görevliyi darp etmiş, amcası Uğur Tatlıcı’ya da orada olmadığı halde tehditler ve küfürler savurmuştu. Bu saldırı olayını Tatlıcı Gerçekleri’nde, Salih Ziya Tatlıcı’dan (Titiz) yumruk servisi başlığı ile verdiğimiz bir haberle okurlarımızla paylaşmıştık. (Bkz. “Salih Ziya Tatlıcı’dan (Titiz) yumruk servisi” haberi)

Salih Ziya Tatlıcı, bunlarla da yetinmeyip bir gün sonra, 18 Ocak 2013 tarihinde, İnternet’te yer alan Facebook sayfasında bu olayı sanki bir marifetmiş gibi, “Dayak yiyenler müjde, eşek sudan geliyor” başlığı atarak duyurmuştu. (Bkz. “Salih Ziya Tatlıcı hakkında 6 yıl hapis istemiyle dava açıldı” haberi)

SALİH ZİYA TATLICI (TİTİZ) DAHA ÖNCE DE HAKARET VE TEHDİTTEN MAHKUM EDİLMİŞTİ…

İstanbul 37. Sulh Ceza Mahkemesi, 15 Ocak 2014 tarihli kararında,

– Sanık Salih Ziya Tatlıcı’yı (Titiz) hakaret eylemine uyan Türk Ceza Kanunu (TCK) 125/1 maddesi uyarınca 3 AY KARŞILIĞI ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA;

– Sanık Salih Ziya Tatlıcı’yı (Titiz) tehdit eylemine uyan TCK 106/1-2 maddesi uyarınca 6 AY KARŞILIĞI ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA karar vermiştir.

Mahkeme ayrıca sanık Salih Ziya Tatlıcı’nın (tehdit ve hakaret başlıklı bu her iki suçtan ayrı ayrı), 5 YIL SÜREYLE DENETİM SÜRESİNE TABİ TUTULMASINA da karar verdi.

Buna göre sanık Salih Ziya Tatlıcı, bu beş yıllık süre içinde kasten (örn. tehdit veya hakaret içeren) yeni bir suç işlerse hükmün mahkemece açıklanacağı, işlemezse de hükmün ortadan kaldırılarak davanın düşmesine karar verileceği belirtilmiştir (Bakınız: “Ziya Tatlıcı Hakaret ve Tehditten Mahkum Edildi” haberi).

SALİH ZİYA TATLICI, TİTİZ AİLESİ TARAFINDAN EVLAT EDİNİLDİ VE SOYADINI TİTİZ OLARAK DEĞİŞTİRDİ…

Yaşı neredeyse 40’a varmış Salih Ziya Tatlıcı, kısa bir süre önce enteresan bir şekilde Titiz ailesi tarafından evlat edinilmiş ve soyadını da Titiz olarak değiştirmiştir.

Geride hatırı sayılır bir servet ve miras bırakmış olan rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın torunu ve mirasçısı olan Ziya Tatlıcı gibi bir insanın, 40’lı yaşlara geldiği bir dönemde hangi nedenlerle ve nasıl olup da evlat edinildiğini ve soyadını da bu yaştan sonra neden değiştirmiş olduğu merak konusu olmuştu…

Bu gerçeği de burada yeri gelmişken okurlarımızla ve kamuoyuyla paylaşmak istedik…

Gelişmeleri, tüm kanıtları ve gerçekleriyle açıklamaya devam edeceğiz…

 

>> İşte o anın sesli görüntüleri <<<

 

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top