Tatlici.com.tr sitesine dikkat!

tatlicicomtr_sitesine_dikkat_h247.jpg

Mehmet Tatlıcı’nın sahibi olduğu Tatlıcı İnşaat Turizm Ticaret A.Ş. tarafından hazırlatılan ve 7 Şubat 2006 tarihinden bu yana www.tatlici.com.tr web adresinde yayında olan trojanlı web sayfası yasa dışı içerikle yayınlanmaya devam ediyor.

556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 61/A maddesini açık bir şekilde ihlal eden site, tüm uyarılara rağmen halen yayınlanmaya devam etmektedir.

Web sayfasının “Improved Property Development” bölümünde bahsi geçen çoğu taşınmazın mülkiyeti Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya ait olmakla birlikte, söz konusu taşınmazların arsalarının satın alımından mevcut haline getirilene kadar ne Mehmet Tatlıcı’nın ne de “Tat Development Center”‘ın en küçük bir dahli olmamıştır. Web sitesinde adı geçen bu projeler “Tat Development Center” tarafından geliştirilmiş gibi gösterilerek ziyaretçilere yanlış bilgi verilmektedir.

Web sitesinin “Improved Property Development” bölümünde, taşınmaz sahiplerinin izni olmadan yayınlanan gayrimenkullerin gerçek durumu şu şekildedir:

TAT TOWERS:
Mülkiyetinin %75’i Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’ya, %25’i ise Nurten ve Uğur Tatlıcı’ya aittir.
Proje baştan sona Mehmet Salih Tatlıcı tarafından geliştirilmiş ve uygulanmıştır. Mehmet Tatlıcı’nın veya “Tat Development Center” ın bu projenin geliştirilmesine en ufak bir katkısı olmamıştır.

BEYKOZ KONAKLARI:
Tatlici.com.tr sitesinde sayfayı kalabalık gösterebilmek amacıyla ev tipleri ayrı ayrı gösterilmiş olsa da, Beykoz Konakları esasında tek bir projedir.
Beykoz Konakları arazisi uzun yıllar önce Mehmet Salih Tatlıcı ve Necati Kurmel tarafından satın alınmıştır. Proje Mehmet Salih Tatlıcı ve Necati Kurmel tarafından geliştirilmiş, kat karşılığı olarak Tepe İnşaata verilmiştir. Mehmet Tatlıcı’nın veya “Tat Development Center” ın bu projenin geliştirilmesine en ufak bir katkısı olmamıştır.
Mehmet Tatlıcı halen Beykoz konaklarında, Mehmet Salih Tatlıcı terekesine ait C74 nolu villada diğer mirasçıların izni ve onayı olmadan oturmaktadır.

TAT CENTER:
Şişli 19 Mayıs caddesinde bulunan binaların arazisi rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı tarafından satın alınmış ve projesi de kendisi tarafından geliştirilmiştir. Mehmet Tatlıcı’nın veya “Tat Development Center” ın bu projenin geliştirilmesine en ufak bir katkısı olmamıştır. Şu anda, binaların mülkiyetinin tamamı Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya aittir.

İletişim bölümü boş
Web sitesinin “Contact” bölümünde sadece bir iletişim formunun mevcut olması ve ne bir telefon numarası ne de bir adresin bulunmuyor olması dikkat çekicidir. Ancak ne var ki,www.tatlici.com.tr alan adı Mehmet Tatlıcı’nın ortağı olduğu Tatlıcı İnşaat A.Ş. tarafından kaydedilmiştir.

Marka ihlali mevcut
“Tat development center” markası aynı zamanda bir marka ihlaline neden olmaktadır. Mehmet Tatlıcı, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 61/A maddesini ihlal etmektedir. “Tat” markası rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın kurucusu olduğu şirketlerde yıllarca kullanılmıştır.

Sitedeki AMVO Trojanı ziyaretçilerin bilgisayarını tehdit ediyor
Son zamanlarda sıkça rastlanan AMVO trojanı bu siteyi ziyaret edenlerin bilgisayarına bulaşma riski taşıyor. Siteye son ziyaretlerimizde bu trojanı antivirus yazılımımız bloke etti. AMVO trojanı bulaşmış bilgisayarlar bazı exe dosyalarını tahrip eder, windows açılışında hata mesajları verir, bilgisayarınızdaki gizli dosyaları görüntülemez. Trojan sürekli isim değiştirerek bulunmasını son derece zor hale getirir. AMVO aynı zamanda PC’nize taktığınız tüm donanımlarınıza da bulaşabilir.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top