Tereke Yöneticilerinden Doğaya HAYIR!

tereke_yoneticilerinden_dogaya_hayir_h331.jpg

Merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesini yöneten İBRAHİM BÜLBÜL ve KADİR ÖZGEN, TEMA vakfı işbirliğiyle Mehmet Salih Tatlıcı adına oluşturulan hatıra ormanında adlarına dikilmek istenen fidanı uygun bulmayarak yardımı geri çevirdiler. Mehmet Salih Tatlıcı Terekesinin yöneticileri, Türkiye’nin doğal varlıklarını koruma, ağaçlandırma ve erozyonla mücadele amacıyla Mehmet Salih Tatlıcı ormanında adlarına bir fidan dikilmesini uygun bulmadılar.

Tereke Yöneticileri Kimler ve Ne Yapıyorlar?
Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının üzerinden yaklaşık 5 yıllık bir zaman geçti. Merhum işadamı vefatından yıllar önce yazdığı vasiyetnamesinde, mirasının ne şekilde paylaşılması gerektiğini açıkça belirtmişti. Ancak, merhumun teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evlilikten dünyaya gelen çocukları ve onların varisleri, kendilerine vasiyet edilen ve milyon dolarları bulduğu söylenen bu mirası beğenmeyerek, tereke (miras) tespiti ve vasiyetnamenin iptali için davalar açmışlardı.

Bu yüzden rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesinde yer alan taşınmaz malların yönetimi, buralardan elde edilen kira gelirlerinin tahsili ve yapılacak harcamaların kontrolü, tereke tespiti davasına bakan mahkemenin (İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi) atadığı Tereke Yöneticileriavukat İBRAHİM BÜLBÜL ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir KADİR ÖZGEN tarafından yürütülmektedir. Tereke yöneticilerinin bu yönetim işleri için aldıkları aylık toplam maaş net 18.880 TL’dir.

Doğayı korumak için fidan dikmek uygun değilmiş!
İşte bu Tereke Yöneticileri geçtiğimiz günlerde ilginç bir olaya imza attılar. İbrahim Bülbül ve Kadir Özgen, Türkiye’de uzun yıllardır erozyonla mücadele eden ve doğayı korumaya yönelik çalışmalar yapan TEMA Vakfı’na, Uğur ve Nurten Tatlıcı tarafından dikilmek istenen 1’er adet fidanı UYGUN BULMADILAR…

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı hayırsever bir işadamıydı
Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı hayatı boyunca insanlara yardım etmeyi, insana ve yaşadığımız dünyaya saygı duymayı ilke edinmiş ve bunun devam ettirilmesini vasiyet etmişti.  Merhumun vefatına kadar ona 43 yıl hayat arkadaşlığı yapmış olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğlu Uğur Tatlıcı, rahmetlinin vasiyetine ve anısına saygıyı, yaptıkları yardım ve bağışlarla göstermeye devam ediyorlar.

Eşi ve oğlu, yaptıkları bağışlarla rahmetlinin anısını yaşatıyorlar
Nurten ve Uğur Tatlıcı, engellilerin sosyal hayata katılmaları ve eğitimlerine devam etmeleri yönünde çalışan kuruluşlara, doğa ve çevre koruma amacıyla faaliyet gösteren kuruluşlara yıllardır bağışlarıyla destek vermekte, bu yönde farkındalık yaratma projelerini hayata geçirmektedirler. TEMA Vakfı da, Nurten ve Uğur Tatlıcı’nın yaptıkları bağış ve yardımlarla destek verdikleri kuruluşlar arasında yer almaktadır.

TEMA Vakfı’na Bağış Yapmanın Nesi Yanlış?
Türkiye’de tüm kamuoyunun faaliyetlerini büyük bir takdirle karşıladığı ve destek verdiği Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), 1992 yılından beri ülkemizin çölleşmesini engellemeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.

İki hayırsever ve toprak sevdalısı işadamı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit tarafından kurulan TEMA Vakfı’nın “Türkiye Çöl Olmasın” sloganı ile toplumda büyük bir farkındalık yarattığı ve bu yöndeki çalışmalara resmi ve özel çok sayıda kuruluşun ve hayırsever vatandaşlarımızın destek verdiği bilinmektedir.

Tereke Yöneticileri: “Bağış Tarafımızca Uygun Görülmemiştir”
Bu yüzden, hayırsever işadamı merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesini yöneten yöneticilerin, onun ormanını, anısını ve saygınlığını yaptıkları bağışlarla yaşatmaya çalışan eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı’nın bağış yapma isteğini, TEMA Vakfı’na “bağış yapmak uygun değildir” diye reddetmeye götüren “refleksini” anlamak da gerçekten kolay değildir.
Rahmetlinin geride bıraktıklarının yönetimi, onun anısını yaşatmaya çalışanların insana ve doğaya saygı amaçlı adımlarının önüne engel koymak mıdır? Bunu gerçekten tüm kamuoyu merak etmektedir.
Merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesini yöneten İBRAHİM BÜLBÜL ve KADİR ÖZGEN, TEMA Vakfı’na yapılmak istenen bağışı reddederken sertifikanın üzerine aynen şu şekilde imza atmışlardır: “Bağış tarafımızca uygun görülmeyerek kabul edilmemiştir”

İlişikte Tereke yöneticilerinin bu anlaşılması zor kararının belgelerini okurlarımızın bilgisine sunuyor ve takdirini kamuoyuna bırakıyoruz…

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top