Uğur Tatlıcı: Sessiz telefonlar alıyoruz

ugur_tatlici_sessiz_telefonlar_aliyoruz_h265.jpg

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın 2009 yılındaki vefatından bu yana, mirastan aslan payı koparmak amacı ile Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı dize getirmeye çalışan Mehmet Tatlıcı, çalışmalarına her çeşit yöntem ve hızla devam ediyor.

Bugüne dek Uğur ve Nurten Tatlıcı ve etraflarındaki kişiler aleyhine yapılan ve yaptırılan 10 asılsız suç duyurusundan da takipsizlik kararı verilmesinin, bu asılsız suçlamaların ne denli kötü niyetli yapıldığını ispatlar nitelikte olduğu söyleniyor.
Merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın en küçük oğlu Uğur Tatlıcı, 10 Aralık 2012 günü Hürriyet Gazetesinin ana sayfasında yaptırılan ve tamamı iftiradan oluşan haberden sonra, kendisine ve annesine birkaç tuhaf telefon geldiğini bildirdi.

Entrikaların içerisine çekilmek isteniyoruz
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uğur Tatlıcı: “10 Aralık 2012 sabahı Hürriyet Gazetesini önümüze aldığımızda muhabir Dinçer Gökçe’ye yaptırılan asılsız ve çirkin iftiralarla dolu haberi gördük. Haber metni baştan sona iftira ile dolu. Çirkin bir plan çerçevesinde entrika dolu bir oyunun içerisine çekilmek isteniyoruz. Bunun farkındayız.” dedi.

Bu tür haberler her nedense duruşmalardan önce ortaya çıkıyor
Bu tür haberlerin her nedense bazı duruşmalardan önce ortaya çıkarıldığını belirten Uğur Tatlıcı: “Medyada çıkan haberlerin kronolojisini incelediğimiz zaman, bu haberlerin ‘her nedense’ çoğunlukla hukuk veya ceza davası duruşmalarından önce ortaya çıkarıldığını görebiliriz. Örneğin, 10 Aralık 2012 günü Hürriyet Gazetesinde çıkarılan ‘Sürpriz İtiraflar’ haberinden bir gün sonra iki duruşma vardı. Birisi Mehmet Tatlıcı’nın açtığı Tenkis davasının duruşması, diğeri ise Vasiyetnamenin İptali davasının duruşmasıydı. Bir başka örnek vermek gerekirse, 30 Ekim 2012 tarihinde Sabah gazetesinde çıkarılan ‘Tat Towers kavgası sanal geyik oldu’ başlıklı haberden 2 gün sonra Tereke Mahkemesinin Tat Towers’da keşfi vardı. Tüm bu haberler ve duruşmalar kronolojisi tesadüf olamayacak kadar sistematik görünüyor. Bu tür haberlerle kamuoyundan çok Hakim ve Savcıların hedeflendiği söylenebilir mi, bilemiyorum. Bu haberler apaçık ‘Adil Yargılamayı Etkileme’ suçunu oluşturmaktadır.” dedi.

Savcı olduğunu iddia eden birisi bizi arayıp ‘avukatlarınıza güvenmeyin’ dedi
Bu haberden sonra kendisine ve annesine tuhaf telefonlar gelmeye başladığını kaydeden Uğur Tatlıcı: “10 Aralık Pazartesi günü öğlene doğru, annemin cep telefonunu gizli numaradan birisi aradı. Kendisini ‘Savcı Ünal‘ olarak tanıtan bu kişi anneme ‘avukatlarınıza sakın güvenmeyin, tabloları geri almak istiyorsanız benden başka kimse size yardım edemez, sizi aradığımdan kimseye bahsetmeyin, bu gidişle davalarla daha çok boğuşursunuz, Ahmet Tatlıcı’nın telefonu sizde var mı?‘ tarzında ifadeler kullanıp telefonu kapatmış.” dedi.

Polis kılığına girip evimize geldiler
Bu olaydan çok kısa bir süre sonra başka bir olayın daha vuku bulduğunu bildiren Uğur Tatlıcı: “Bu telefon görüşmesinden yaklaşık 1 saat sonra, Yeniköy’deki evimize Polis kılığında birisi gelmiş. Savcı Sermet Akıncı talimatı ile geldiğini iddia eden bu kişi, kapıdaki güvenliklerden ısrarla annemin cep telefonunu istemiş. Sonrasında yaptığımız araştırmada, Adliyede bu isimde bir savcının bulunmadığını tespit ettik. Birileri bizi her nedense (!) yine taciz etmeye çalışıyor.” dedi.

Sessiz telefonlar alıyoruz
Son zamanlarda sessiz telefonlar almaya başladıklarını belirten Uğur Tatlıcı: “Son zamanlarda, annem ve ben sessiz telefonlar almaya başladık. Telefon numaramı değiştirdim fakat yine de önüne geçemedim. Kimseyi suçlamak istemiyorum fakat babamın vefatına kadar hayatım boyunca bir tek tehdit veya sessiz telefon ile karşı karşıya kalmadım. Bu sessiz telefonlar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Umarım bu kişiler tespit edilir ve adalete teslim edilir.” dedi.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top