Uğur Tatlıcı’dan Açlıkla Mücadeleye Destek

ugur-tatlici-aclikla-mucadeleye-destek.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın küçük oğlu Uğur Tatlıcı, Birleşmiş Milletlere bağlı olarak çalışan ve dünya çapında açlıkla mücadele eden Dünya Gıda Programı’na (WFP) bağışta bulundu. Programın okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi amacıyla oluşturduğu Okul Yemekleri alanında bağışta bulunan Uğur Tatlıcı, böylece dünyanın en büyük ve kapsamlı okul yemekleri sağlayıcısı olarak her gün dünya çapında milyonlarca çocuğun beslenmesine yardımcı olan programın destekçilerinden biri oldu.

 

DÜNYA GIDA PROGRAMI NEDİR? FAALİYET ALANLARI NELERDİR?

Uğur Tatlıcı’nın da destek olduğu Dünya Gıda Programı (World Food Programme) açlıkla mücadelede dünyanın en büyük insani yardım kuruluşudur. 1961 yılında kurulan program, savaşlar ve doğal afetler gibi acil durumlarda da insanlara gıda yardımı ulaştırmaktadır.

OKUL YEMEKLERİ FAALİYET ALANINDA NELER YAPILMAKTADIR?

Dünya Gıda Programı kapsamındaki faaliyet alanlarından biri de Okul Yemekleri desteğidir. Dünya çapında neredeyse tüm ülkelerin okul yemekleri programı bulunmaktadır ve bu alanda her gün çocuk yuvalarından ilk ve orta okullara kadar en az 368 milyon çocuğun sağlıklı beslenmesi ve gelişimlerini elverişli koşullarda tamamlamaları sağlanmaya çalışılmaktadır.

Dünya Gıda Programı’nın çabalarıyla, yoksul ve açlıkla mücadele eden ailelere okul çağındaki çocukları üzerinden ulaşılarak çocukların hem eğitimleri, hem de sağlıklı beslenmeleri için etkili adımlar atılabilmektedir.

UĞUR TATLICI’NIN AÇIKLAMALARI

Dünya Gıda Programı’na desteğiyle ilgili olarak görüşlerini aldığımız UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı, özetle şunları söylemiştir:

“Daha önceki açıklamalarımda da belirttiğim gibi, rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı’nın “insana ve dünyaya saygı duy, insanlara yardım et” vasiyetini, gerek annem Nurten Tatlıcı ve şahsım adına, gerekse UNT Holding olarak doğa koruma ve insanlara yardım amaçlı faaliyet gösteren çeşitli kuruluşlara yaptığımız bağışlar ve proje destekleriyle her fırsatta yerine getirmeye çalışıyoruz.”

“Kısa bir süre önce, dünyada nadir görülen hastalıklardan olan Pompe hastalığı ile mücadeleye destek amacıyla Uluslararası Pompe Birliğine (International Pompe Association) bağışta bulunmuştuk. Uluslararası alanda doğa koruma amaçlı faaliyetlerde bulunan kuruluşlara da yine desteklerimiz oldu. Bunların yanında, farklı ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaparak, ülkemizdeki yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitimlerinden, engelli vatandaşlarımıza ve yaşlılara, güzel ülkemizin ve dünyamızın doğasının korunmasına kadar bütün bu yardımlarımız ve desteklerimizi büyük bir içtenlikle, insana ve dünyaya saygımızın bir sonucu olarak elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. ”

“Daha önce Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Altı Nokta Körler Derneği, GETEM (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı), Milli Eğitim Vakfı, Türk Böbrek Vakfı, Darülaceze, TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ve denizlerimizin temizliği ve korunması için çalışan TURMEPA Deniz Temiz Derneği’ne bağışlarda bulunulmuş ve ortak projeler geliştirdik. Bu kuruluşların çoğuyla işbirliğimiz ve faaliyetlerine desteklerimiz devam etmektedir. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği sonucunda, Antalya ilimizdeki okullarımızın bazı ihtiyaçlarının karşılanması için de destekte bulunulduk.”

“Ayrıca, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek amacıyla ‘Bu Şarkı Bizim Olsun’ projesini hayata geçirdik, ünlü sanatçılarımızın ve sporcularımızın da desteğini alarak bir farkındalık yaratmaya çalıştık.”

“Rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı’nın insanlara ve dünyaya saygı duymamız ve yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eli uzatmamız konusundaki vasiyetini, ben ve annem Nurten Tatlıcı bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz.”

United Nations World Food Programme Tanıtım Videosu için Tıklayın…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top