Uğur Tatlıcı’dan Darülaceze’ye Destek

ugur-tatlici-darulaceze-destek-manset.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın küçük oğlu ve UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı’nın hayır amaçlı faaliyet gösteren kuruluşlarımıza desteği devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle asırlık hayır kurumumuz Darülaceze’ye işadamı Uğur Tatlıcı tarafından anlamlı bir bağış yapılmıştır.

Bu vesileyle, Darülaceze Başkanı Sayın Dr. Aylin ÇİFTÇİ tarafından da Uğur Tatlıcı’ya bir şükran belgesi sunulmuştur.

 

“YARATANDAN DOLAYI, YARATILANA SAYGI”

Darülaceze, yaklaşık 120 yıl önce kurulmuş ve günümüze kadar 30.000’i çocuk olmak üzere toplam 72.000 kişiye Şefkat Yuvası olmuş, halen 650 insanımızı, “Yaratandan dolayı, yaratılana saygı” olarak belirlediği kuruluş felsefesinden ödün vermeden barındıran kutsal bir sosyal dayanışma havuzudur.

Tamamen hayırseverlerin bağışlarıyla ayakta duran, devlete bağlı bir organizasyon yapısına sahip olmasına rağmen devlete yük olmadan faaliyetlerini sürdüren bu kurumumuzun, unutulmaya yüz tutmuş insani değerlerimizi ısrarla ayakta tutabilmesi ve taşıdığı dayanışma sembolü olma vasfının önemi nedeniyle, hayırseverler tarafından nice yüzyıllar yaşatılması gerekmektedir.

Bu yüzden, kendisi de hayırsever bir işadamı olan rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın küçük oğlu Uğur Tatlıcı’nın, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Darülaceze’ye verdiği bu desteğin anlamı büyüktür.

DARÜLACEZE: “DARDA VE SIKINTIDA KALINDIĞINDA SIĞINACAK BİR KUCAK”

Darda ve sıkıntıda kalındığında sığınılacak bir kucak sunabilmek amacıyla toplam 27.000 m2’lik bir alan üzerinde kurulan Darülaceze bünyesinde, 7 aceze (düşkünler) servisi, bir poliklinik, bir çocuk kreşi, içinde kütüphanesi bulunan rehabilitasyon merkezi, fırın, 3000 kişiye yemek yapabilecek kapasitede modern bir mutfak, kesimhane, kurban derilerini bir yıl süreyle muhafaza edebilecek buzhane, çamaşırhane ve kurumun ihtiyaçlarına cevap verecek ölçüde terzihane, matbaa, marangozhane, ayakkabı tamir atölyesi, demirhane mevcuttur.

İçinde barındırdığı cami, kilise ve havrasıyla din, ırk, cinsiyet ve mezhep farkı gözetmeksizin tüm insanlarımızı bağrına basan Darülaceze, bütün bu özellikleriyle de dünyada pek benzeri olmayan çok özel bir hayır kurumumuz olarak varlığını sürdürmektedir.

UĞUR TATLICI: “BU SAYGIN KURUMUMUZ HER TÜRLÜ DESTEĞİ HAK ETMEKTEDİR”

Darülaceze’ye yapılan bağışla ilgili olarak görüşlerini aldığımız işadamı Uğur Tatlıcı özetle şunları söylemiştir:

Darülaceze, 1895 yılında Osmanlı Sultanı II. Abdülhamit Han tarafından kurulmuş asırlık bir çınarımızdır. Sadece bağışlarla yaşayan ve yaklaşık 120 yılı bulan faaliyetleriyle bugüne kadar önemli bir bölümü çocuklarımız ve yaşlılarımız olmak üzere binlerce insanımıza hizmet verecek sıcak bir yuva sunan bu saygın kurumumuz her türlü desteği hak etmektedir.  

Rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı bize insanlara ve üzerinde yaşadığımız dünyaya saygı duymayı, insanlara yardımcı olmayı vasiyet etti. Ben ve annem Nurten Tatlıcı rahmetli babamın bu vasiyetini içtenlikle yerine getirmeye çalışıyoruz.

“YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI VESİLESİYLE YAŞLILARIMIZA VE ÇOCUKLARIMIZA DESTEKLERİMİZİ SUNDUK”

Bu amaçla çoğunluğu ülkemizde ve bir kısmı da uluslararası alanda faaliyet gösteren hayır kurumlarına ve doğayı korumaya yönelik çalışmalara destekler verdik. Bunlara Darülaceze de dahildir. İnsanlara darda kaldıklarında her zaman sığınacak bir kucak açan bu saygın kurumumuza, şimdi yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle biz de yine bir ölçüde destek vermek istedik. Farklı hayır kurumlarına ve doğa korumaya yönelik faaliyetlere ülke içinde ve dışında verdiğimiz destek ve bağışlarımız devam edecek. 

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top