Uğur Tatlıcı’dan Suriyeli Misafirlerimize Yardım Eli

ugur-tatlici-suriye-yardim1.jpg

Merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın en küçük oğlu Uğur Tatlıcı, Kızılay’ın Suriyeli mülteciler için organize ettiği yardım kampanyasına bağışta bulundu. Uğur Tatlıcı, “rahmetli babam, bizlere ‘insana ve dünyaya saygı duy, insanların ihtiyaçlarına kulak ver’ vasiyetinde bulunmuştu, annem Nurten Tatlıcı ile birlikte babamın vasiyetini yerine getiriyoruz” dedi.

5 YILDIR DEVAM EDEN KANLI BİR SAVAŞIN MAĞDURLARI

Suriye’deki iç savaş beşinci yılını doldururken artık can güvenliği ve bir gelecek beklentisi kalmayan milyonlarca insan, ülkesini terk ederek çoluğunun çocuğunun daha güvenli bir yaşam sürdürebileceği ülkelere sığınmak zorunda kalıyor. Bugüne kadar 11 milyon Suriyeli evlerini terk etmek zorunda kaldı, 2 milyondan fazla Suriyeli de ülkemize sığındı. Türkiye, Suriye’deki iç savaşın başladığı dönemden bu yana en çok sayıda Suriyeliyi misafir eden ülke olmuştur ve onların daha iyi yaşam koşullarında hayatlarını devam ettirmelerini sağlamak için de tüm olanaklarını kullanmaktadır.

TÜRKİYE’DE BİR MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ ÇOCUK VAR VE ÜÇTE BİRİ OKULA GİDEMİYOR

Birleşmiş Milletlerin çocuklara yardım fonu UNICEF’in rakamlarına göre Türkiye’nin kucak açtığı kayıtlı Suriyeli mülteci sayısı 1.938.999’a ulaşmış durumdadır. Suriyeli mültecilerin %54’ünü ise çocuklar oluşturmaktadır ve sayıları da resmi rakamlara göre 1.047.000’dir. Bu çocukların yarıdan fazlası (sayıları 663.138’e ulaşmıştır) okul çağındadır ve maalesef onların çoğu da (391.207) okula gidememektedir. Mültecilerin misafir edildiği Türkiye’deki kamplardaki Suriyeli mülteci sayısı ise 259.277’dir.

KIZILAY’IN SURİYELİ MÜLTECİLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMA İÇİN ÇALIŞMALARI

Varlığını yapılan bağışlarla sürdürebilen Kızılay’ın desteği ile özellikle kamplarda kalan Suriyelilerin barınma, beslenme, eğitim, psikososyal destek gibi temel insani ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Ancak bu konuda Kızılay gibi kuruluşların da özellikle bu zorlu kış şartlarında Suriyeli mültecilerin yaralarının sarılması ve ihtiyaçlarının karşılanması için desteğe ihtiyacı vardır.

UNT HOLDİNG CEO’SU UĞUR TATLICI’DAN KIZILAY’A DESTEK

Hayırsever işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın en küçük oğlu olan UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı da Kızılay’ın Suriyeli misafirlerimize sunduğu insani yardımlara destek olmaktadır.

Uğur Tatlıcı, merhum babasının “İnsana ve Dünyaya saygı duy, insanların ihtiyaçlarına kulak ver” vasiyetini, insanlara yardım amaçlı çalışan kurum ve kuruluşlara desteği ile her zaman yerine getirerek merhumun saygın adını ve anısını yaşatmaya çalışmaktadır.

Daha önce Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Altı Nokta Körler Derneği, GETEM (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı), Milli Eğitim Vakfı, Türk Böbrek Vakfı, Darülaceze, TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ve denizlerimizin temizliği ve korunması için çalışan TURMEPA Deniz Temiz Derneği’ne bağışlarda bulunan ve ortak projeler geliştiren UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı, ayrıca Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonucunda, Antalya ilimizdeki okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için de destekte bulunmuştur.

UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı son olarak Kızılay’ın ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimize yönelik yardım amaçlı çalışmaları için bağışta bulunarak, evini yurdunu terk etmek zorunda kalan bu insanlara zorlu kış koşullarında bir battaniye, birkaç kap yemek, bir çift ayakkabı ve dost şefkati sunulmasının yolunu açacak faaliyetlere destek olmuştur.

Bu konuda görüşlerini aldığımız Uğur Tatlıcı, haber ekibimize şu bilgileri vermiştir:

“Rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı, hayırsever bir işadamı olarak sağlığında insana ve doğaya saygıyı temel alarak bu yönde bağışlar yapmayı çok severdi. Bize de, insana ve doğaya saygı göstermeyi, yardımcı olmayı vasiyet etti. Annem Nurten Tatlıcı ve ben, rahmetli babamızın adını bu vasiyetini en iyi şekilde yerine getirerek yaşatmaya çalışıyoruz. Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan misafirlerimize de bu amaçla destek olmak istedik, Kızılay’ın bu yöndeki çabalarının yanında olmak istedik. Rahmetli babamın vasiyetini yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Umarız ülkemizdeki hayırsever insanlarımız da bu tür bağışlarıyla Suriyeli misafirlerimize destek olmaya devam ederler.

Bu zorlu kış koşullarında Suriyeli misafirlerimize destek olalım, yaralarını birlikte saralım. Artık soğuk yüzünden hiçbir çocuk üşümesin, hiçbir anne çocuklarını aç yatırmasın ve bu çocuklar okula gidebilsin…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top