UNT Holding’ten Aslanların Korunması İçin Bağış

unt_holdingten_aslanlarin_korunmasi_icin_bagis.jpg

Aslanları sadece resimlerde mi göreceğiz? UNT Holding’ten bir anlamlı bağış daha. Engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması ve sosyal hayata daha aktif bireyler olarak katılmalarını sağlamaya yönelik projelerin yanında, doğa ve çevre koruma faaliyetlerine verdiği desteklerle bilinen UNT Holding, şimdi de nesli tükenmekte olan aslanların korunmasına yönelik önemli bir projeye destek vermeye başladı.

National Geographic Society’nin kedigiller familyasındaki büyük türlerin (aslan, kaplan, puma, çita, leopard, jaguar, vb.) korunmasına yönelik olarak yürüttüğü “cause an uproar” projesi, bu konuda küresel bazda farkındalık yaratmayı ve destek sağlamayı amaçlayan kapsamlı bir plan dahilinde sürdürülmektedir. Aralarında UNT Holding’in de bulunduğu çok sayıda kuruluş, sivil toplum örgütü ve hayırsever bu projeye katkı sağlamaktadır.

Aslan nesli tükenmek üzere
İki bin yıl önce dünyada bir milyonun üzerinde aslan yaşıyordu. 1940’lara gelindiğinde bu rakam 400,000’e düşmüştü. Bunun esas nedeni ise maalesef insanoğlunun doğayı ve dünya kaynaklarını sonu gelmeyen bir aç gözlülük içinde bilinçsizce yok etmesi. Temelde biz insanların hatalarıyla dünyadaki aslan nüfusu bugün 20 binlere inmiş durumda.

UNT Holding’in de destek verdiği bu proje ile esas amaç, öncelikle 2015 yılına kadar dünyadaki aslan sayısının azalmasını engellemek ve zaman içinde de, aslan nüfusunun artırılmasını sağlayacak önlemleri hayata geçirmek.

Doğadaki herhangi bir canlı türünün yok olması, diğer türleri de etkileyerek insan yaşamını da tehdit eden sonuçlar doğurmaktadır. Bu yüzden, nesli tükenmekte olan canlı türlerinin yaşatılması insanlık adına da önemli bir adım olacaktır.

Uğur Tatlıcı: “Bu gidişle aslanları sadece resimlerde görebileceğiz”
Doğa ve çevre koruması yanında, engelli vatandaşların önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik bağış ve yardımlarıyla tanınan işadamı, UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı, bu anlamlı bağışla ilgili olarak şunları söylemektedir: “Hayvanlar aleminin kralı olarak adlandırılan Aslan, günlük hayatta “aslan yürekli”, “aslan gibi kuvvetli” gibi ifadelerle cesaretin, özgüven ve motivasyonun simgesi olarak dilimize ve deyişlerimize girmiştir. Biz aslanları çocuklukta severek dinlediğimiz ve okuduğumuz masallarla tanıdık ve onlara saygı duyduk. Ne mutlu ki bize, gerçek hayatta da kendi gözlerimizle gördük bu sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz hayvan türünü. Aslan, gücün, kuvvetin ve yenilmezliğin sembolü olarak spor kulüplerimizin taraftar grupları arasında da kendine yer bulabilmektedir. Gerekli önlemler alınmazsa hayvanların kralını gelecek nesiller gerçek hayatta kendi gözleriyle değil de, sadece resimlerde görebilecek. Bu kadar değer verdiğimiz bir hayvan türünün yok olmasına seyirci kalmak, insanlık adına büyük bir ayıp olacaktır.”

Uğur Tatlıcı: “İnsana ve doğaya saygıya yönelik desteğimiz devam edecek”
İnsana, doğa ve çevre korumasına verdiği desteklere de değinen Uğur Tatlıcı, sözlerini şöyle tamamlamıştır: “Rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı, hayırsever bir işadamı olarak sağlığında insana ve doğaya saygıyı temel alarak bu yönde bağışlar yapmayı çok severdi. Bize de, insana ve doğaya saygı göstermeyi, yardımcı olmayı vasiyet etti. Annem ve ben, rahmetli babamızın adını bu vasiyetini en iyi şekilde yerine getirerek yaşatmaya çalışıyoruz. Bu amaçla engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmaya ve doğayı korumaya yönelik olarak, Altınokta Körler Derneği’ne, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne, Turmepa Deniz Temiz Derneği’ne, Türk Böbrek Vakfı’na, Milli Eğitim Vakfı’na, TEMA Vakfı’na, GETEM’e (Boğaziçi Üniversitesi, Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı) bağış ve desteklerimiz oldu, elbette bundan sonra da hem insana, hem de doğanın ve nesli tükenmekte olan canlı türlerinin korunmasına yardım ve desteklerimiz devam edecek.”

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top