UNT Holding’ten Yaban Hayatı Korumaya Destek

unt_holdingten_yaban_hayati_korumaya_destek1.jpg

UNT Holding, Avustralya’da faaliyet gösteren Bonorong Yaban Hayat Barınağı’na bağışta bulundu.

Ülkemizde  engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmasının önündeki engelleri kaldırmak amacıyla çalışan kuruluşlara ve projelere destek vermenin yanında, Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde doğa ve çevre korunmasına yönelik bağışlarıyla da bilinen UNT Holding, bunlara Avustralya’nın Tasmanya bölgesinde faaliyet gösteren Bonorong Yaban Hayat Barınağını da ekledi.

Bonorong (Aborjin dilinde “yerli arkadaş” anlamına gelmektedir) Yaban Hayat Barınağı, 1981 yılında yaralı yaban hayvanlarıyla, öksüz ve bakımsız kalmış yavru yaban hayvanlarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur ve Avustralya’nın en popüler yaban hayat parkı olma özelliğini taşımaktadır.

Yaralı ve öksüz kalmış yaban hayvanları için yılda 3 binden fazla acil durum ihbarı gelen Bonorong Yaban Hayat Barınağı, gelen ihbarlara yetişerek, özellikle nesli tükenmekte olan Avustralya’ya özgü yaralı hayvanların hayatta kalmalarını ve yavru hayvanların da büyümeleri için doğal bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Tamamen bağışlarla ve kamu desteğiyle ayakta kalan kuruluş, 300’den fazla gönüllüyü de eğiterek bu yöndeki faaliyetlere destek olmalarını sağlamıştır.

Uğur Tatlıcı: İnsanlara yardıma ve doğanın bize verdiklerini korumaya devam edeceğiz
Ülkemizde yardıma muhtaç çocuk ve gençlerin eğitimlerine, engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılmasına, yine ülkemiz ve dünyanın farklı bölgelerinde doğa ve çevre korunmasına verdiği desteklerle bilinen UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı bu konuda şunları söylemiştir:

“Rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı bize insanlara yardımcı olmayı, insana ve Dünya’ya saygı göstermeyi öğretti, biz de onun vasiyetini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu yönde gerek şahsım, gerekse UNT Holding olarak ülkemizde engellilere yardımcı olan kuruluşların yanında yer alıyoruz. Ayrıca binlerce ağaç diktik, hatıra ormanları oluşturduk. Türkiye ve dünyada çevre ve doğanın korunmasına yönelik projelere, nesli tükenmekte olan hayvanların korunmalarına destek verdik, vermeye de devam ediyoruz. Bunları tüm içtenliğimizle yerine getirmeye çalışıyoruz. Bonorong Yaban Hayat Barınağı’na yaptığımız bağış da bunların bir devamı. Buradaki yaralı ve yavru yaban hayvanlarının durumunu ve onlara yardımcı olmak için çabalayan gönüllüleri gören hiçbir insan bunlara duyarsız kalamaz, bir şeyler yapıp yardımcı olmak ister. Biz de burada insani bir duyarlılıkla hem insanlara, hem de yaban hayatın içinde öksüz kalmış yavru hayvanlara yardımcı oluyoruz. İnsana, doğaya ve çevreye saygımız, bu yöndeki desteklerimiz bundan sonra da devam edecek.”

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top