Yediği Ekmeğin, Okuduğu Gazetenin Bile Parasını Ödemiyor

yedigi_ekmegin_okudugu_gazetenin_bile_parasini_odemiyor_h339.jpg

Mehmet Tatlıcı, hakkında suç duyurusunda bulunduğu rahmetli babasının aslında kendisine bırakmadığı, yönetimi Tereke Mahkemesi’ne ait Beykoz Konakları’ndaki milyonlarca dolar değerindeki C74 nolu 576 m2 villayı yıllarca haksız yere işgal etmişti. Şimdi ise villanın aidatlarını, kapısına getirttiği ekmeğin ve okuduğu gazetenin parasını bile ödemediği ortaya çıktı…

Mehmet Tatlıcı nasıl bir evlattır?
Mehmet Tatlıcı, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın “abla” diye hitap ettiği teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evliliğinden olan çocuğudur. Tatlıcı Gerçekleri okurlarının çok iyi bildiği gibi, merhum babası vefat ettikten birkaç saat sonra, naaşı henüz morgdayken, Mehmet Tatlıcı bankalara yolladığı faks mesajıyla “çok sevdiği” babasının banka hesaplarının dökümünü istemiş; yine “çok sevdiği” babasının kırkıncı gün duaları bile okunmadan mahkemelere koşarak mirasla ilgili davalar açmıştı. (Bkz. Vefat Günü Sabaha Karşı 04:29’da Bankaya Gönderilen Faks” haberi )

Sahip olduğu her şeyi borçlu olduğu öz babasını Savcılığa şikayet etti!
Mehmet Tatlıcı’nın babasına olan sevgisi o kadar derindi ki, bugün sahip olduğu her şeyi borçlu olduğu kendi öz babasını bile, rahmetliden kalan tablo ve antika eşyalarla ilgili olarak kaçakçılık suçlamasıyla, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaçakçılık Bürosu’na şikayet etmişti. (Bkz. “Oğul: Müşteki – Merhum Baba: Şüpheli” haberi)

Terekeye ait taşınmazlardan, haksız yere kira geliri elde etmeye çalıştı
İşte babasına duyduğu vefa duygusunu her fırsatta ortaya koyan bu çok hayırlı evlat, babasının vasiyetnamesinde emrettiği hususları beğenmeyip daha fazlasını isteyerek tereke (miras) tespiti ve vasiyetnamenin iptali davaları açmış, ama bir yandan da yönetimi terekeye ait villalar ve diğer taşınmazlardan kira gelirleri de elde etmeye çalışmıştı. (Bkz. “Baba Parası… Baba Sevgisi…” haberi )

Babasının kendisine bırakmadığı villada yıllarca haksız yere oturdu 
Mehmet Tatlıcı, bütün bunları yaparken büyük bir pişkinlikle bir yandan da rahmetli babasından kalan taşınmazlardan da yararlanmaya devam etmekteydi.  Aslında Mehmet Tatlıcı’nın yönetimi Tereke (miras) Mahkemesi’ne ait olan ve gelirleri Tereke Yöneticileri tarafından yönetilen bu taşınmazlardan en ufak bir tasarrufu olamazdı. Ama bu çok hayırlı ve vefalı evlat, hem bunlardan kira geliri elde etmeye çalışıyor, hem de Beykoz Konakları’ndaki 576 m2’lik milyonlarca dolar eden villa C74’te haksız yere oturmaya devam ediyordu.

Mahkeme, Mehmet Tatlıcı’nın keyfini kaçıran bir karar vermişti
Tereke Mahkemesi, kısa bir süre önce Mehmet Tatlıcı’yı haksız yere işgal ettiği bu villa için emsalleri değerinde kira ödemesi ve ayrıca devlet hazinesine de 186.000 lira harç ödemesi gerektiği yönünde bir karar vermişti. Hukuk dersini bir türlü öğrenemeyen Mehmet Tatlıcı, bir umutla “ya tutarsa” hesabı hemen mahkemeye koşup bu kararlara da itiraz etmiş, ancak Mahkeme bir kez daha adaletin gereğini yerine getirerek, bu hayırlı, vefalı hem de pişkin evladın itirazlarını reddetmişti. (mehmet-tatlicinin-keyfini-kaciran-mahkeme-karari)

Yediği ekmeğin, okuduğu gazetenin bile parasını ödememiş!
Şimdi ise, Mehmet Tatlıcı milyonlarca dolar değer biçilen bu villada keyif sürmeye devam ederken, aylardır villanın aidat ve katılım bedellerini de ödemediği ortaya çıktı.

Mehmet Tatlıcı bu kadarla da kalmamış, bakkaldan/marketten aldırıp haksız yere işgal ettiği milyonlarca dolarlık villanın kapısına getirttiği ekmeğin, okuduğu gazetenin bile paralarını ödememiş. (Bkz. Haber ekindeki belge)

Takdiri kamuoyuna ve Tatlıcı Gerçekleri okurlarına bırakıyoruz…

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top