Ziya Tatlıcı Hakaret ve Tehditten Mahkum Edildi

ziya_tatlici_hakaret_ve_tehditten_mahkum_edildi_h335.jpg

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın torunu Salih Ziya Tatlıcı, İstanbul 37. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, hakaret ve tehdit suçlarından yargılandı ve mahkum oldu.

Ne  Olmuştu?
Salih Ziya Tatlıcı 17 Ocak 2013 tarihinde, rahmetli dedesi Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşinden oğlu ve kendisinin de amcası olan Uğur Tatlıcı’nın ofisini basmış, ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunmuş, orada kendisine engel olmaya çalışan bir görevliyi darp etmiş, amcası Uğur Tatlıcı’ya da tehditler ve küfürler savurmuştu. Bu saldırı olayını Tatlıcı Gerçekleri’nde, Salih Ziya Tatlıcı’dan yumruk servisi başlığı ile verdiğimiz haber ve video ile okurlarımızla paylaşmıştık. (salih-ziya-tatlicidan-yumruk-servisi)

Salih Ziya Tatlıcı, bunlarla da yetinmeyip bir gün sonra, 18 Ocak 2013 tarihinde, İnternet’te yer alan Facebook sayfasında bu olayı sanki bir marifetmiş gibi, “Dayak yiyenler müjde, eşek sudan geliyor”başlığı atarak duyurmuştu. (salih-ziya-tatlici-hakkinda-6-yil-hapis-istemiyle-dava-acildi)

Mahkeme’nin Salih Ziya Tatlıcı’ya verdiği mahkumiyet kararı
İstanbul 37. Sulh Ceza Mahkemesi, 15 Ocak 2014 tarihli kararında Salih Ziya Tatlıcı’yı facebook sayfasında hakaret ve tehdit içeren sözler sarfetmesi nedeniyle iki ayrı suçtan mahkum etmiştir:

    1. Sanık Salih Ziya Tatlıcı’nın hakaret eylemine uyan Türk Ceza Kanunu (TCK) 125/1 maddesi uyarınca 3 AY KARŞILIĞI ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA;
    2. Sanık Salih Ziya Tatlıcı’nın tehdit eylemine uyan 106/1-2 maddesi uyarınca 6 AY KARŞILIĞI ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA karar verilmiştir.

Mahkeme ayrıca sanık Salih Ziya Tatlıcı’nın (tehdit ve hakaret başlıklı bu her iki suçtan da ayrı ayrı), 5 YIL SÜREYLE DENETİM SÜRESİNE TABİ TUTULMASINA da karar vermiştir.

Buna göre sanık Salih Ziya Tatlıcı, bu beş yıllık süre içinde (tehdit veya hakaret içeren) yeni bir suç işlerse hükmün mahkemece açıklanacağı, işlemezse de hükmün ortadan kaldırılarak davanın düşmesine karar verileceği belirtilmiştir.

İlişikte ilgili mahkeme kararlarını ve savcılık iddianamesini okurlarımızın bilgisine sunuyoruz. Gelişmeleri okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top